News

Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2015/2016
27.11.2015
Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2015/2016 12 grudnia w Czarnym Groniu! 

Zbliża się grudzień, a więc czas rozpoczęcia sezonu zimowego. Każdego roku o tej porze do jednej ze stacji narciarskich Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza branżę turystyczną, szczególnie skupioną wokół sportów zimowych i wszystkich miłośników białego szaleństwa, by uroczyście zainaugurować zimowy sezon turystyczny. 

Wraz z tegorocznym gospodarzem Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego - Stacją Narciarską Czarny Groń w Rzykach k. Andrychowa, MOT zaprasza w malownicze tereny Beskidu Małego. Czarny Groń to miejsce coraz chętniej odwiedzane przez narciarzy i snowboardzistów, z sezonu na sezon zaskakujące ich nowymi atrakcjami. W tym roku będzie to nowa 4-osobowa kolej krzesełkowa, która zastąpi dotychczasowy wyciąg orczykowy. 

Do Czarnego Gronia zapraszamy 12 grudnia już o godz. 11:00, kiedy to w hotelu na terenie kompleksu podczas seminarium branżowego z przedstawicielami branży zimowej, ekspertami i dziennikarzami podyskutujemy o rozwoju i promocji polskich stacji narciarskich. Sezon zimowy 2015/2016 uroczyście otworzymy o godz. 17:00 na stoku Czarnego Gronia, przy ognisku z góralami sąsiadami z Istebnej, energetycznej muzyce i kubku galicyjskiego grzańca. Po części oficjalnej – Ski After Party w Knajpie Ski na stoku. Czarny Groń szykuje niespodzianki i zapewnia, że zgodnie z ich hasłem „Nuda się nie uda!”. 

Narciarska Małopolska to doskonale przygotowane stoki, ponad 60 stacji narciarskich, ponad 300 wyciągów narciarskich, ponad 250 km tras zjazdowych oraz coraz bogatsza oferta rekreacyjna towarzysząca sportom zimowym, w tym liczne baseny termalne. Ośrodki sportów zimowych rozrastają się i są modernizowane, pojawiają się innowacyjne rozwiązania, takie jak skipassy wspólne dla kilku stacji czy nowoczesne urządzenia dla początkujących narciarzy. Tradycyjnie, podczas Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego, ruszy kolejna edycja plebiscytu „Najlepsza Stacja narciarska Małopolski”. 

Otwórz z nami zimowy sezon turystyczny 12 grudnia w Stacji Narciarskiej Czarny Groń! Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza!
Zimowe nowości w Małopolsce
25.11.2015
Małopolskie ośrodki narciarskie są już gotowe do rozpoczęcia sezonu zimowego. W wielu z nich rozpoczęło się zaśnieżanie stoków. Miłośnicy białego szaleństwa z niecierpliwością czekają na  opady śniegu i ochłodzenie. 

W wielu stacjach narciarskich letnie i jesienne miesiące były okresem bardzo intensywnych prac, których efektem są nowe wyciągi, snowparki, zmodernizowane systemy naśnieżania i liczne udogodnienia dla narciarzy i snowboardzistów. Poniżej sprawdzicie, co nowego czeka nas w sezonie 2015/2016.

Już 12 grudnia podczas Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego 2015/2016 w Czarnym Groniu w Rzykach koło Andrychowa zostanie oddana do użytku nowa 4-osobowa kolej krzesełkowa, która zastąpi dotychczasowy wyciąg orczykowy. Zadowoleni będą zwłaszcza mniej wprawni narciarze, którym nowy wyciąg ułatwi poruszanie się po dolnym, stromym odcinku stoku.

Na Jaworzynie Krynickiej, która rolę gospodarza Otwarcia Sezonu Zimowego pełniła w ubiegłym roku, na części trasy nr 6 powstał jeden z największych i najdłuższych w Polsce snowparków. Snowpark o długości 1100 m i szerokości ok 25 m obsługiwać będzie  4 osobowa kolej krzesełkowa. Na Jaworzynie Krynickiej będzie można również spróbować swoich sił w slalomie na tyczkach z pomiarem czasu. Zimową ofertę stacji dla najmłodszych wzmocni mały Fun Park, powstający w górnej część trasy nr 1. Dużym udogodnieniem dla narciarzy i turystów będzie możliwość zakupu skipassa narciarskiego czy biletu turystycznego online oraz w skipassomacie przy stacji dolnej. Ponadto stacja przebudowała kluczowe elementy systemu zaśnieżania.

Stacja narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla również zadbała o miłośników freestyle’u. Przebudowano Snow Park, którego niewątpliwym atutem jest fakt, że w całości został  zbudowany z ziemi. Jego projekt był konsultowany z czołowymi shaperami europejskimi odpowiedzialnymi za budowy snowparków w Alpach. W Wierchomli zmodernizowana została również infrastruktura sztucznego naśnieżania wzdłuż wyciągów Wierchomla I oraz Toczek.

Nowa kolej krzesełkowa o długości 700 m powstała w Ośrodku Master Ski w Tyliczu. Od sezonu 2015/16 rozpocznie działalność również przedszkole narciarskie.

Z myślą o dzieciach powstaje 70-cio metrowy wyciąg taśmowy na stacji narciarskiej Harenda w Zakopanem. Tam również będzie funkcjonować przedszkole narciarskie.
Nowości czekają na narciarzy i snowboardzistów także w Białce Tatrzańskiej. Na Kotelnicy ruszy wkrótce nowa 6-osobowa kolej linowo-krzesełkowa, która w ciągu godziny wywiezie na szczyt Wysokiego Wierchu aż 3000 miłośników białego szaleństwa. Podgrzewane krzesełka oraz kopuły przeciwwietrzne, a także innowacyjny system umożliwiający transport dzieci poniżej 125cm wzrostu to dodatkowe atuty wyciągu.

Narciarzy zainteresuje też na pewno nowa oferta PKL. Od sezonu 2015/2016 będą mogli skorzystać ze wspólnego skipassu dla kolejek na Kasprowy Wierch, Gubałówkę i Górę Parkową, Jaworzynę Krynicką, Palenicę w Szczawnicy i Górę Żar.

Zapraszamy na narty do Małopolski i przypominamy, że oficjalnie sezon zimowy rozpocznie się już 12 grudnia w Czarnym Groniu w Rzykach koło Andrychowa! Więcej informacji o wydarzeniu wkrótce.
Nowość. Kamery i pogoda na żywo już dostępne.
5.02.2015Dzięki współpracy z portalem WebCamera.pl od dzisiaj można uzyskać dostęp do kamery na żywo ze stoków narciarskich w województwie małopolskim. Dodatkowo można sprawdzić na żywo dane pogodowe takie jak temperatura, grubość pokrywy śnieżnej czy ilość czynnych tras. Zapraszamy.

Otwarcie sezonu zimowego 2014-2015 -Jaworzyna Krynicka- 13 grudnia 2014
28.11.2014

Małopolska Organizacja Turystyczna już po raz ósmy uroczyście otwiera Sezon Zimowy w Polsce. W tym roku miłośników białego szaleństwa zapraszamy na Jaworzynę Krynicką, gdzie czekać będzie na nich doskonała rozrywka. Najmłodsi wezmą udział w ciekawych konkursach i zabawach, dla starszych przygotowano mnóstwo zimowych atrakcji. Tego dnia odbędzie się również seminarium „Zima – tylko narty?” podczas którego branża turystyczna będzie mogła podyskutować o szerokiej ofercie atrakcji zimowych. Dziennikarzy zaprosimy do poznawania zimowej oferty subregionu gorlicko-sądeckiego. Wezmą oni udział w wizycie studyjnej pod nazwą „Obierz Kierunek. Gorlickie+Sądeckie zimą. Rekreacja i relaks”, w czasie której zapoznają się z ofertą rekreacji i wypoczynku w okresie zimowym w powiatach gorlickim i nowosądeckim. Narciarska Małopolska to doskonale przygotowane stoki, ponad 55 stacji narciarskich, ponad 300 wyciągów narciarskich, około 250 km tras zjazdowych oraz coraz bogata oferta rekreacyjna towarzysząca sportom zimowym. Ośrodki sportów zimowych rozrastają się i są modernizowane, pojawiają się innowacyjne rozwiązania, takie jak skipassy wspólne dla kilku stacji czy nowoczesne urządzenia do szkolenia początkujących narciarzy. Przed nami kolejny sezon zimowy, a jego rozpoczęcie już w sobotę 13-go grudnia na Jaworzynie Krynickiej. Zapraszamy!

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | next ]

Numer ratunkowy w górach
[+48] 601 100 300
MOT Logo