Aktualności

Henryk-Ski najlepszą Stacją Narciarską Małopolski 2017/2018!
12.03.2018
Henryk-Ski najlepszą Stacją Narciarską Małopolski 2017/2018!

9 marca, w Stacji Narciarskiej Rusiń-ski w Bukowinie Tatrzańskiej, rozstrzygnięto XV Plebiscyt „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2017/2018 – Bezpiecznie i rozważnie”. Grand Prix zdobył Henryk-Ski  - Ośrodek narciarski w centrum Krynicy-Zdrój!

Wśród małych stacji narciarskich zwyciężyła Laskowa-Ski: gospodarz Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego 2017/2018 w Małopolsce.

Gratulujemy!

Pełna lista laureatów plebiscytu:

Kategoria: duże stacje narciarskie:

Zwycięzca: Ośrodek Narciarski Henryk-Ski – Krynica Zdrój

Wyróżnienie: Ośrodek Narciarski Czorsztyn-Ski – Kluszkowce 
Wyróżnienie: Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka – Krynica Zdrój

Kategoria: małe stacje narciarskie: 
Zwycięzca: Stacja Narciarska Laskowa-Ski – Laskowa 
Wyróżnienie: Wyciąg Narciarski Sękowa Ski – Sękowa
Wyróżnienie: Stacja Narciarska Jurasówka - Siemiechów

Kategoria: szkoła narciarska: 
Zwycięzca: Szkoła Narciarska Snow4You - Zakopane
Wyróżnienie: Szkoła Narciarska RyterSKI 
Wyróżnienie: Szkoła narciarstwa RyskalskiTeam Kraków

Kategoria: instruktor narciarstwa: 
Zwycięzca: Tomasz Łysak – międzynarodowy instruktor SITN PZN
Wyróżnienie: Łukasz Malinowski – Szkoła Narciarska Stok
Wyróżnienie: Dariusz Ryskała – Szkoła Narciarska Ryskalski Team

Kategoria: trasa narciarstwa biegowego:
Zwycięzca: Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej 
Wyróżnienie: Trasa narciarstwa biegowego „Śnieżne trasy przez Lasy”
Wyróżnienie: Trasa narciarstwa biegowego z Obidowej na Turbacz

Specjalne wyróżnienie dla stacji najlepiej dbającej o bezpieczeństwo na stoku: Ośrodek Narciarski - Czorsztyn-Ski – Kluszkowce (w kat. Duże Stacje), Wyciąg narciarski U Żura w Chabówce (w kat. Małe Stacje).

Specjalne wyróżnienie w kategorii: stacja narciarska przyjazna rodzinie: Stacja Narciarska Małe Ciche.

Specjalne wyróżnienie za „coś więcej niż narty” – najlepsza oferta po zejściu ze stoku: Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska.

Specjalne wyróżnienie za szczególne osiągnięcia w dziedzinie narciarstwa skitourowego:  Twórcy strony internetowej Skitourowe Zakopane.

Organizatorami Plebiscytu jest POLSKA Gazeta Krakowska, Samorząd Województwa Małopolskiego przy współpracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej i Radio Kraków Małopolska.

fot. Anna Kaczmarz, Gazeta Krakowska

Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski - głosowanie!
5.02.2018
Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski - głosowanie!

Trwa głosowanie na najlepsze stacje narciarskie Małopolski! Swoich kandydatów można wspierać na stronie internetowej Gazety Krakowskiej. Na Państwa głosy liczą również szkoły narciarskie i instruktorzy, a także gospodarze tras narciarskich dla biegaczy.

Właściciele małopolskich ośrodków narciarskich nie poddają się, choć natura skąpi śniegu. Gdy tylko temperatury spadają poniżej zera odpalają armatki śnieżne. To dzięki temu na wielu stokach są doskonałe warunki. - Jeździmy, jeździmy, jeździmy – mogą więc informować stacje. I choćby tylko za to warto je docenić! 

Trwa XV już wielki finał plebiscytu „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2017/2018 - Bezpiecznie i rozważnie”. - Świetnie wpisuje się w politykę sportową naszego regionu – zaznacza Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego odpowiedzialny m.in. za turystykę, a jednocześnie przewodniczący kapituły plebiscytu „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski”. 

Pięć kategorii

W naszym regionie jest już ponad 60 stacji narciarskich. Które z nich zasłużą na prestiżowe tytuły „Najlepszej Stacji Narciarskiej Małopolski”? O tym zadecydują Państwo, narciarze i snowboardziści, oddając na nie głosy w naszym plebiscycie. W głosowaniu biorą udział duże (co najmniej dwa krzesełka) i małe stacje narciarskie, a także trasy biegowe rekomendowane przez Małopolską Organizację Turystyczną. 

Doskonale jeżdżący na nartach i snowboardzie, sympatyczni, mili, uśmiechnięci, potrafiący znaleźć wspólny język z dziećmi oraz dorosłymi, ale także przełamać lęk przed jazdą na nartach, a przy tym profesjonaliści – tak powinni prezentować się instruktorzy. Jeśli takich spotkacie u progu swojej kariery narciarskiej, także będziecie mogli oddać na nich swój głos. Docenicie w ten sposób ich kunszt, wiedzę i talent. Nie zapomnijcie również o szkołach narciarskich! 

Kapituła może też przyznać specjalne wyróżnienia. Co robić, gdy już zjedziemy ze stoku? Basen, sauna, siłownia, kręgle? A może bardziej aktywnie - łyżwy, jazda na koniu lub skuterze, ognisko na świeżym powietrzu albo wieczorne tańce w dyskotece lub klubie nocnym. „Coś więcej niż narty” – w tej kategori naszego plebiscytu nagrodzona zostanie stacja, która przygotuje najatrakcyjniejszą ofertę aktywnego wypoczynku. 

Zostaną także docenione stacje przyjazne rodzinie, a więc takie, które potrafią zagospodarować czas wszystkim - zarówno dzieciom, jak i rodzicom oraz dziadkom. 

Na wyróżnienie – jak co roku - liczyć mogą również ośrodki szczególnie dbające o bezpieczeństwo na stokach. 

Wielki finał

Walka o prestiżowe tytuły będzie trwała do 26 lutego do godz. 19.59.59. Swoich faworytów wspierać można tylko drogą SMS-ową. Głosując np. na dużą stację narciarską w treści SMS-a wpisujemy STACJAD., a po kropce numer stacji narciarskiej. I tak w każdej kategorii… Koszt wysłania SMS-a wynosi 2,46 zł z VAT. Uczestnik plebiscytu może oddać dowolną liczbę głosów. Szczegółowa instrukcja głosowania znajduje się na stronie www.gazetakrakowska.pl 

W plebiscycie zwyciężą te ośrodki – w każdej z kategorii – na które zostanie oddane najwięcej głosów Czytelników i członków Kapituły Plebiscytu. Drugie i trzecie miejsce w każdej z kategorii oznacza zdobycie prestiżowego wyróżnienia. 

Kapituła Plebiscytu pracuje w składzie:

 • Leszek Zegzda – członek Zarządu Województwa Małopolskiego – przewodniczący Kapituły
 • Tomasz Urynowicz – dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego
 • Małgorzata Cetera-Bulka – prezes zarządu Polska Press Oddział w Krakowie
 • Wojciech Harpula – redaktor naczelny "Gazety Krakowskiej" Andrzej Wojdyło – doradca zarządu Polska Press Oddział w Krakowie
 • Jan Wieczorkowski – wiceprezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej 
 • Przemysław Bolechowski – prezes Radia Kraków SA
 • Beata Bala - dyrektor marketingu i impresariatu artystycznego Radia Kraków SA
 • Andrzej Klimek – prorektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
 • Szymon Krasicki – profesor Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
 • Mariusz Zaród – naczelnik Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego
 • Marek Długopolski – sekretarz Kapituły

 

Laureaci odbiorą nagrody podczas uroczystej gali, która odbędzie się w ośrodku narciarskim Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej

Tradycyjnie organizatorami konkursu są „Gazeta Krakowska” i samorząd województwa małopolskiego, przy współpracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej i Radia Kraków. Patronat honorowy nad konkursem objął Jacek Krupa, marszałek Małopolski. 

 

Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski - zgłoś kandydatów!
4.01.2018
Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski - zgłoś kandydatów!

O prestiżowe tytuły będą walczyć stacje i szkoły narciarskie, instruktorzy i trasy narciarstwa biegowego. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 19 stycznia 2018 r.

Właściciele małopolskich ośrodków narciarskich nie poddają się, choć natura skąpi śniegu. Gdy tylko temperatury spadają poniżej zera odpalają armatki śnieżne. To dzięki temu na wielu stokach są doskonałe warunki. - Jeździmy, jeździmy, jeździmy – mogą więc informować kolejne stacje. I choćby tylko za to warto je docenić! Rozpoczynamy więc XV już plebiscyt „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2017/2018 - Bezpiecznie i rozważnie”. - Świetnie wpisuje się w politykę sportową naszego regionu – zaznacza Leszek Zegzda, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Pięć kategorii

W naszym regionie jest już ponad 60 stacji narciarskich. Które z nich zasłużą na prestiżowe tytuły „Najlepszej Stacji Narciarskiej Małopolski”? O tym zadecydują Państwo, narciarze i snowboardziści, oddając na nie głosy w naszym plebiscycie. W głosowaniu biorą udział wszystkie duże (co najmniej dwa krzesełka) i małe stacje narciarskie, a także trasy biegowe rekomendowane przez Małopolską Organizację Turystyczną.

Doskonale jeżdżący na nartach i snowboardzie, sympatyczni, mili, uśmiechnięci, potrafiący znaleźć wspólny język z dziećmi oraz dorosłymi, ale także przełamać lęk przed jazdą na nartach, a przy tym profesjonaliści – tak powinni prezentować się instruktorzy. Jeśli takich spotkacie u progu swojej kariery narciarskiej, także będziecie mogli oddać na nich swój głos. Docenicie w ten sposób ich kunszt, wiedzę i talent. Do 19 stycznia 2018 roku czekamy zaś na zgłoszenia kandydatów do tytułu „Najlepszej Szkoły Narciarskiej” i „Najlepszego Instruktora Narciarstwa” (stacja@gk.pl – w temacie wiadomości prosimy wpisać „Plebiscyt”). W jednej wiadomości e-mail można zgłosić tylko jedną kandydaturę w danej kategorii. To pierwszy etap naszego plebiscytu.

Co robić, gdy już zjedziemy ze stoku? Basen, sauna, siłownia, kręgle? A może bardziej aktywnie - łyżwy, jazda na koniu lub skuterze, ognisko na świeżym powietrzu albo wieczorne tańce w dyskotece lub klubie nocnym. „Coś więcej niż narty” – to kolejna kategorii naszego plebiscytu. Wygra ją ta stacja, która przygotuje najatrakcyjniejszą ofertę aktywnego wypoczynku.

Zostaną także nagrodzone stacje przyjazne rodzinie, a więc takie, które potrafią zagospodarować czas wszystkim - zarówno dzieciom, jak i rodzicom oraz dziadkom. Na wyróżnienie – jak co roku - liczyć mogą również ośrodki szczególnie dbające o bezpieczeństwo na stokach.

Wielki finał

2 lutego 2018 r. w „Gazecie Krakowskiej” zostanie opublikowana lista stacji, szkół, instruktorów oraz tras biegowych dopuszczonych do II etapu plebiscytu. Od tego momentu rozpocznie się walka o prestiżowe tytuły – będzie trwała do 26 lutego do godz. 20.

W plebiscycie zwyciężą te ośrodki – w każdej z kategorii – na które zostanie oddane najwięcej głosów Czytelników i członków Kapituły Plebiscytu. Drugie i trzecie miejsce w każdej z kategorii oznacza zdobycie prestiżowego wyróżnienia.

Kapituła Plebiscytu pracuje w składzie:

Leszek Zegzda – członek Zarządu Województwa Małopolskiego – przewodniczący Kapituły

Tomasz Urynowicz – dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Małgorzata Cetera-Bulka – prezes zarządu Polska Press Oddział w Krakowie

Wojciech Harpula – redaktor naczelny "Gazety Krakowskiej" Andrzej Wojdyło – doradca zarządu Polska Press Oddział w Krakowie

Jan Wieczorkowski – wiceprezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Przemysław Bolechowski – prezes Radia Kraków SA

Beata Bala - dyrektor marketingu i impresariatu artystycznego Radia Kraków SA

Andrzej Klimek – prorektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Szymon Krasicki – profesor Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Mariusz Zaród – naczelnik Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Marek Długopolski – sekretarz Kapituły

Laureaci odbiorą nagrody podczas uroczystej gali, która odbędzie się w ośrodku narciarskim Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej.

Tradycyjnie organizatorami konkursu są „Gazeta Krakowska” i samorząd województwa małopolskiego, przy współpracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej i Radia Kraków. Patronat honorowy nad konkursem objął Jacek Krupa, marszałek Małopolski.

Regulamin XV Plebiscytu „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2017/2018 - bezpiecznie i rozważnie“ dostępny jest na stronie MOT: www.mot.krakow.pl/news,399.html

Sezon zimowy 2017/2018 otwarty!
19.12.2017
Sezon zimowy 2017/2018 otwarty!

W piątek 15 grudnia w Stacji Narciarskiej Laskowa-Kamionna w Laskowej, k. Limanowej uroczyście zainaugurowany został sezon zimowy 2017/2018!!!

11 edycję wydarzenia rozpoczęło seminarium pt. „Małopolska – aktywnie i bezpiecznie zimą”. Jego uczestnicy zapoznali się z zimową ofertą Województwa Małopolskiego, na którą składają się nie tylko atrakcje stacji narciarskich, ale także trasy biegowe i skitourowe, baseny termalne czy regionalne karczmy. Po pełną informację o atrakcjach zimowej Małopolski warto sięgnąć do nowego wydawnictwa Małopolskiej Organizacji Turystycznej, które w Laskowej miało swoją premierę! Informacją służą także pracownicy punktów Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej, których przedstawiciele podczas wydarzenia odebrali świadczące o jakości ich pracy certyfikaty.

Ciekawostką w ramach seminarium było również wystąpienie Cezarego Zamany, jednego z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy, który opowiedział, co łączy narty z rowerem, a także prezentacja nowoczesnych tras narciarstwa biegowego w Ptaszkowej.

Druga część konferencji poświęcona została kwestii bezpieczeństwa na stoku. Ten istotny temat poruszył Mariusz Zaród - Naczelnik Grupy Podhalańskiej GOPR oraz mł. insp. Piotr Kulesza – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w  Krakowie.


Odpowiednich zachowań podczas zimowego wypoczynku uczyli się też najmłodsi uczestnicy Otwarcia Sezonu Zimowego. Do wspólnej zabawy i nauki zaprosił ich Inspektor Wawelek wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej. Nie zabrakło konkursów wiedzy oraz szkoleń z pierwszej pomocy pod okiem wykwalifikowanych ratowników medycznych. Dzięki Fundacji Dzień Dobry dzieci wzięły udział w zajęciach z instruktorami narciarstwa oraz grach i konkursach na świeżym powietrzu. Poznawały także zasady bezpieczeństwa na stoku i zasady wzywania pomocy. Na miejscu nie zabrakło także specjałów regionalnych, z których słynie Ziemia Limanowska, takich jak m.in. suska sechlońska, soki Wincentego, sery czy tradycyjny chleb ze smalcem.


O godzinie 16:00 wszyscy goście zgromadzili się przed budynkiem stacji. Uroczystego otwarcia sezonu zimowego dokonali: Leszek Zegzda – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego i Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Jan Puchała – Starosta Limanowski, Czesław Stanisławczyk – Wójt Gminy Laskowa, oraz Daniel i Sebastian Chwastek – właściciele Stacji Narciarskiej Laskowa-Kamionna. Tuż po oficjalnym otwarciu w niebo wystrzeliły fajerwerki, a wśród gości pojawił się Mikołaj.


Choć w Laskowej zabrakło śniegu na dolnej stacji, w wielu miejscach Małopolski można już korzystać ze stoków. Narciarzy zaprasza m.in. Kasprowy Wierch, ośrodki w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej, Czarny Groń w Rzykach, Jurgów Ski, Kasina Ski, Jaworzyna Krynicka, Małe Ciche, Tylicz-Ski oraz Master Ski w Tyliczu – gospodarz ubiegłorocznego Otwarcia Sezonu Zimowego.

Zapraszamy na narty do MałopolSki!

Organizatorem Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego była Małopolska Organizacja Turystyczna przy współpracy Powiatu Limanowskiego i Gminy Laskowa. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Więcej zdjęć z wydarzenia: www.facebook.com/pg/mot.krakow/photos/?tab=album&album_id=2021706744719295

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ]

Numer ratunkowy w górach
[+48] 601 100 300
MOT Logo