Aktualności

Nowe trasy biegowe w Małopolsce
18.01.2019
Nowe trasy biegowe w Małopolsce

Narciarstwo biegowe to doskonała forma aktywnego wypoczynku, jak również możliwość obcowania z przyrodą. Małopolska oferuje szereg tras biegowych pozwalających na naukę i doskonalenie umiejętności, wśród nich nowopowstałe trasy narciarstwa biegowego w gminie Czarny Dunajec. Trasy biegowe przebiegają tu po Szlaku wokół Tatr oraz łączących się z nim pętlach. Ten region to jednak nie tylko biegówki. W sąsiedztwie tras znajdziecie kryte lodowisko w Czarnym Dunajcu, Chochołowskie termy czy nowopowstałe multimedialne Centrum Promocji i Ochrony Torfowisk w Chochołowie.

Więcej informacji na stronie Gminy Czarny Dunajec

Poniżej link do mapki tras wraz z zaznaczonymi punktami pozwalającymi na zaparkowanie samochodu

https://drive.google.com/open?id=1DW7H9q9LVUs8FX8iTuO_0KbTm-z3IIhh&usp=sharing

Fot. Gmina Czarny Dunajec

Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego! 14 grudnia 2018 r., Słotwiny Arena
12.12.2018
Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego! 14 grudnia 2018 r., Słotwiny Arena

Aura sprzyja narciarzom, ruszają kolejne stacje narciarskie, armatki pracują pełną parą, a narciarze cieszą się pierwszymi szusami. Czas by oficjalnie otworzyć sezon zimowy!

Na Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego co roku zaprasza Województwo Małopolskie i Małopolska Organizacja Turystyczna. Tym razem miłośnicy białego szaleństwa spotkają się 14 grudnia w Ośrodku Narciarskim Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju, a sezon 2018/2019 rozpoczną wspólnie z Andrzejem Bargielem. Pochodzący z Łętowni skialpinista, który kilka miesięcy temu jako pierwszy człowiek na świecie dotarł na K2, aby… zjechać z niego na nartach, został właśnie ambasadorem zimowej Małopolski. Wyjątkowego sportowca szukajcie na stacji od godziny 12:00.

Tego dnia ośrodek będzie czynny od godz. 8:00 do 21:00 z przerwą na ratrakowanie w godz. 16:30 – 18:00. Dla miłośników sportów zimowych udostępniona zostanie główna nartostrada. Ten sezon będzie wyjątkowy, bowiem już niebawem narciarze będą mogli wypróbować nową sześcioosobową kolej, drugą na terenie Słotwiny Arena. Warto wspomnieć, że nowa kolej to nie jedyna tegoroczna inwestycja w ośrodku. Na szczycie stacji powstaje pierwsza w Polsce drewniana wieża widokowa w koronach drzew! W ośrodku nie zapomniano także o najmłodszych narciarzach i przygotowano dla nich zimowy plac zabaw Kubuś-Ski. 14 grudnia najmłodsi spotkają się na stacji z sympatycznym Inspektorem Wawelkiem, który wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie będzie uczył ich bezpiecznego poruszania się po stoku. Uroczyste Otwarcie Sezonu Zimowego, główny punkt programu wydarzenia, zaplanowano na godzinę 16:00.

Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego w Małopolsce jest cyklicznym wydarzeniem zainicjowanym w roku 2007 przez Małopolską Organizację Turystyczną. MOT jako organizator wydarzenia co roku zaprasza na otwarcie do innej  stacji narciarskiej.

Zimowa Małopolska to ponad 60 stacji narciarskich z doskonale przygotowanymi stokami i dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Ośrodki sportów zimowych rozwijają się, dzięki czemu narciarze co roku cieszą się z nowych kolei, innowacyjnych rozwiązań i ułatwień. Dynamicznie rozwija się też oferta narciarstwa biegowego, a małopolskie krajobrazy zachwycają amatorów wycieczek skitourowych. Dzień z życia narciarza i snowboardzisty to jednak nie tylko aktywności sportowe, dlatego w Małopolsce czekają na nich pełne lokalnych smakołyków regionalne karczmy i rozmaite atrakcje, takie jak chociażby baseny termalne. 

Rozpocznij sezon zimowy w Małopolsce! Województwo Małopolskie, Małopolska Organizacja Turystyczna i Ośrodek Narciarski Słotwiny Arena zapraszają!

 

Projekt sfinansowany z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki w 2018 r. pn. „Małopolska Gościnna – II edycja”
Henryk-Ski najlepszą Stacją Narciarską Małopolski 2017/2018!
12.03.2018
Henryk-Ski najlepszą Stacją Narciarską Małopolski 2017/2018!

9 marca, w Stacji Narciarskiej Rusiń-ski w Bukowinie Tatrzańskiej, rozstrzygnięto XV Plebiscyt „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2017/2018 – Bezpiecznie i rozważnie”. Grand Prix zdobył Henryk-Ski  - Ośrodek narciarski w centrum Krynicy-Zdrój!

Wśród małych stacji narciarskich zwyciężyła Laskowa-Ski: gospodarz Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego 2017/2018 w Małopolsce.

Gratulujemy!

Pełna lista laureatów plebiscytu:

Kategoria: duże stacje narciarskie:

Zwycięzca: Ośrodek Narciarski Henryk-Ski – Krynica Zdrój

Wyróżnienie: Ośrodek Narciarski Czorsztyn-Ski – Kluszkowce 
Wyróżnienie: Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka – Krynica Zdrój

Kategoria: małe stacje narciarskie: 
Zwycięzca: Stacja Narciarska Laskowa-Ski – Laskowa 
Wyróżnienie: Wyciąg Narciarski Sękowa Ski – Sękowa
Wyróżnienie: Stacja Narciarska Jurasówka - Siemiechów

Kategoria: szkoła narciarska: 
Zwycięzca: Szkoła Narciarska Snow4You - Zakopane
Wyróżnienie: Szkoła Narciarska RyterSKI 
Wyróżnienie: Szkoła narciarstwa RyskalskiTeam Kraków

Kategoria: instruktor narciarstwa: 
Zwycięzca: Tomasz Łysak – międzynarodowy instruktor SITN PZN
Wyróżnienie: Łukasz Malinowski – Szkoła Narciarska Stok
Wyróżnienie: Dariusz Ryskała – Szkoła Narciarska Ryskalski Team

Kategoria: trasa narciarstwa biegowego:
Zwycięzca: Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej 
Wyróżnienie: Trasa narciarstwa biegowego „Śnieżne trasy przez Lasy”
Wyróżnienie: Trasa narciarstwa biegowego z Obidowej na Turbacz

Specjalne wyróżnienie dla stacji najlepiej dbającej o bezpieczeństwo na stoku: Ośrodek Narciarski - Czorsztyn-Ski – Kluszkowce (w kat. Duże Stacje), Wyciąg narciarski U Żura w Chabówce (w kat. Małe Stacje).

Specjalne wyróżnienie w kategorii: stacja narciarska przyjazna rodzinie: Stacja Narciarska Małe Ciche.

Specjalne wyróżnienie za „coś więcej niż narty” – najlepsza oferta po zejściu ze stoku: Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska.

Specjalne wyróżnienie za szczególne osiągnięcia w dziedzinie narciarstwa skitourowego:  Twórcy strony internetowej Skitourowe Zakopane.

Organizatorami Plebiscytu jest POLSKA Gazeta Krakowska, Samorząd Województwa Małopolskiego przy współpracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej i Radio Kraków Małopolska.

fot. Anna Kaczmarz, Gazeta Krakowska

Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski - głosowanie!
5.02.2018
Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski - głosowanie!

Trwa głosowanie na najlepsze stacje narciarskie Małopolski! Swoich kandydatów można wspierać na stronie internetowej Gazety Krakowskiej. Na Państwa głosy liczą również szkoły narciarskie i instruktorzy, a także gospodarze tras narciarskich dla biegaczy.

Właściciele małopolskich ośrodków narciarskich nie poddają się, choć natura skąpi śniegu. Gdy tylko temperatury spadają poniżej zera odpalają armatki śnieżne. To dzięki temu na wielu stokach są doskonałe warunki. - Jeździmy, jeździmy, jeździmy – mogą więc informować stacje. I choćby tylko za to warto je docenić! 

Trwa XV już wielki finał plebiscytu „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2017/2018 - Bezpiecznie i rozważnie”. - Świetnie wpisuje się w politykę sportową naszego regionu – zaznacza Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego odpowiedzialny m.in. za turystykę, a jednocześnie przewodniczący kapituły plebiscytu „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski”. 

Pięć kategorii

W naszym regionie jest już ponad 60 stacji narciarskich. Które z nich zasłużą na prestiżowe tytuły „Najlepszej Stacji Narciarskiej Małopolski”? O tym zadecydują Państwo, narciarze i snowboardziści, oddając na nie głosy w naszym plebiscycie. W głosowaniu biorą udział duże (co najmniej dwa krzesełka) i małe stacje narciarskie, a także trasy biegowe rekomendowane przez Małopolską Organizację Turystyczną. 

Doskonale jeżdżący na nartach i snowboardzie, sympatyczni, mili, uśmiechnięci, potrafiący znaleźć wspólny język z dziećmi oraz dorosłymi, ale także przełamać lęk przed jazdą na nartach, a przy tym profesjonaliści – tak powinni prezentować się instruktorzy. Jeśli takich spotkacie u progu swojej kariery narciarskiej, także będziecie mogli oddać na nich swój głos. Docenicie w ten sposób ich kunszt, wiedzę i talent. Nie zapomnijcie również o szkołach narciarskich! 

Kapituła może też przyznać specjalne wyróżnienia. Co robić, gdy już zjedziemy ze stoku? Basen, sauna, siłownia, kręgle? A może bardziej aktywnie - łyżwy, jazda na koniu lub skuterze, ognisko na świeżym powietrzu albo wieczorne tańce w dyskotece lub klubie nocnym. „Coś więcej niż narty” – w tej kategori naszego plebiscytu nagrodzona zostanie stacja, która przygotuje najatrakcyjniejszą ofertę aktywnego wypoczynku. 

Zostaną także docenione stacje przyjazne rodzinie, a więc takie, które potrafią zagospodarować czas wszystkim - zarówno dzieciom, jak i rodzicom oraz dziadkom. 

Na wyróżnienie – jak co roku - liczyć mogą również ośrodki szczególnie dbające o bezpieczeństwo na stokach. 

Wielki finał

Walka o prestiżowe tytuły będzie trwała do 26 lutego do godz. 19.59.59. Swoich faworytów wspierać można tylko drogą SMS-ową. Głosując np. na dużą stację narciarską w treści SMS-a wpisujemy STACJAD., a po kropce numer stacji narciarskiej. I tak w każdej kategorii… Koszt wysłania SMS-a wynosi 2,46 zł z VAT. Uczestnik plebiscytu może oddać dowolną liczbę głosów. Szczegółowa instrukcja głosowania znajduje się na stronie www.gazetakrakowska.pl 

W plebiscycie zwyciężą te ośrodki – w każdej z kategorii – na które zostanie oddane najwięcej głosów Czytelników i członków Kapituły Plebiscytu. Drugie i trzecie miejsce w każdej z kategorii oznacza zdobycie prestiżowego wyróżnienia. 

Kapituła Plebiscytu pracuje w składzie:

 • Leszek Zegzda – członek Zarządu Województwa Małopolskiego – przewodniczący Kapituły
 • Tomasz Urynowicz – dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego
 • Małgorzata Cetera-Bulka – prezes zarządu Polska Press Oddział w Krakowie
 • Wojciech Harpula – redaktor naczelny "Gazety Krakowskiej" Andrzej Wojdyło – doradca zarządu Polska Press Oddział w Krakowie
 • Jan Wieczorkowski – wiceprezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej 
 • Przemysław Bolechowski – prezes Radia Kraków SA
 • Beata Bala - dyrektor marketingu i impresariatu artystycznego Radia Kraków SA
 • Andrzej Klimek – prorektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
 • Szymon Krasicki – profesor Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
 • Mariusz Zaród – naczelnik Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego
 • Marek Długopolski – sekretarz Kapituły

 

Laureaci odbiorą nagrody podczas uroczystej gali, która odbędzie się w ośrodku narciarskim Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej

Tradycyjnie organizatorami konkursu są „Gazeta Krakowska” i samorząd województwa małopolskiego, przy współpracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej i Radia Kraków. Patronat honorowy nad konkursem objął Jacek Krupa, marszałek Małopolski. 

 

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ]

Numer ratunkowy w górach
[+48] 601 100 300
MOT Logo