Aktualności

Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2017/2018
4.12.2017
Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2017/2018

Nastał grudzień, a więc czas, by rozpocząć sezon zimowy! Każdego roku o tej porze Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza branżę turystyczną i wszystkich miłośników białego szaleństwa do jednej z małopolskich stacji narciarskich, by uroczyście zainaugurować zimowy sezon turystyczny. Tym razem Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego odbędzie się 15 grudnia, a jego gospodarzem będzie Stacja Narciarska Laskowa-Kamionna w Laskowej, k. Limanowej.


Jedenastą edycję wydarzenia o godz. 12.00 rozpocznie seminarium pt. „Małopolska – aktywnie i bezpiecznie zimą”, w którym wezmą udział przedstawiciele zimowej branży turystycznej. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną m.in. nowoczesne trasy narciarstwa biegowego w Ptaszkowej, a Cezary Zamana, jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy, opowie o tym, co łączy narty z rowerem. Natomiast GOPR i Policja podzielą się wiedzą na temat ratownictwa oraz tego, jak bezpiecznie korzystać ze stoków. Moderatorem seminarium będzie Wiceprezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Jan Wieczorkowski. W Laskowej spotkają się także przedstawiciele punktów Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Odbiorą oni certyfikaty, będące świadectwem wysokiej jakości ich pracy. Jednak głównym punktem programu będzie oficjalne Otwarcie Sezonu Zimowego przed budynkiem stacji narciarskiej, na które zapraszamy o godz. 16:00.


Dla wszystkich, którzy zdecydują się rozpocząć sezon zimowy w Laskowej przygotowano wiele atrakcji:


Przedstawiciele Małopolskiej Policji przeprowadzą konkursy wiedzy dla dzieci i młodzieży, promować będą bezpieczne formy aktywnego wypoczynku oraz odpowiednie zachowania narciarzy na stoku. Podczas trwania imprezy można będzie wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy pod okiem wykwalifikowanych ratowników medycznych. Wraz z Inspektorem Wawelkiem będą w Laskowej również policjanci z „Patrolu Narciarskiego”. Przygotowane zostanie także stoisko profilaktyczne.


Fundacja Dzień Dobry zaprasza dzieci i młodzież do udziału w grach, konkursach na świeżym powietrzu, malowaniu twarzy, tworzeniu postaci z balonów, zabawach z chustą animacyjną oraz zabawach ruchowych przy muzyce. Przeprowadzone zostaną również zajęcia z instruktorami narciarstwa dla najmłodszych. Dzieci poznają także zasady bezpieczeństwa na stoku i zasady wzywania pomocy.


Na miejscu będzie można też skosztować specjałów regionalnych, z których słynie Ziemia Limanowska.

 

Zimowa Małopolska to ponad 60 stacji narciarskich z doskonale przygotowanymi stokami, dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną i usługami na najwyższym poziomie. Ośrodki sportów zimowych rozrastają się i są modernizowane. Proponują przy tym innowacyjne rozwiązania, takie jak np. skipassy wspólne dla kilku stacji. Dynamicznie rozwija się też oferta narciarstwa biegowego, małopolskie krajobrazy zachwycają amatorów wycieczek skitourowych. Dzień z życia narciarza i snowboardzisty to jednak nie tylko aktywności sportowe, dlatego w Małopolsce czekają na nich regionalne karczmy i rozmaite atrakcje, takie jak chociażby baseny termalne.  

 

Rozpocznij sezon zimowy w Małopolsce! Małopolska Organizacja Turystyczna i Stacja Narciarska Laskowa-Kamionna zapraszają!


Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Najlepsza stacja narciarska Małopolski 2016/2017 - wyniki plebiscytu
13.03.2017
Najlepsza stacja narciarska Małopolski 2016/2017 - wyniki plebiscytu

Stacja Narciarska RUSIŃ-SKI, Wyciąg Narciarski Sękowa-Ski, Śnieżne Trasy przez Lasy, Marek Grzegorczyk ze Szkoły Narciarskiej RyterSki oraz Szkoła Narciarska Jaworki – oto laureaci XIV plebiscytu na „Najlepszą Stację Narciarską Małopolski 2016/2017 – Bezpiecznie i rozważnie”. Dyplomy i statuetki wręczono na stoku Czarnego Gronia, w Rzykach k. Andrychowa.

Najlepsi w 2016/2017:

Duże stacje narciarskie:

Laureat: Stacja Narciarska RUSIŃ-SKI Bukowina Tatrzańska

Wyróżnienia: Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska, Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla

 

Małe stacje narciarskie:

Laureat: Wyciąg Narciarski Sękowa-Ski

Wyróżnienia: OSiR Małastów, Czarna Góra Koziniec

 

Instruktor narciarstwa:

Laureat: Marek Grzegorczyk – Szkoła Narciarska RyterSki

Wyróżnienia: Anna Sutor – Szkoła Narciarska Beskid Spytkowice, Anna Sławecka – Szkoła Narciarska RyterSki

 

Szkoły narciarskie:

Laureat: Szkoła Narciarska Jaworki

Wyróżnienia: Szkoła Narciarstwa Biegowego Świstak Rabka Zdrój, Szkoła Narciarska RyterSki

 

Najlepsze trasy do narciarstwa biegowego:

Laureat: Śnieżne Trasy przez Lasy – gmina Sękowa

Wyróżnienia: Trasa narciarstwa biegowego w Ptaszkowej, Trasa narciarstwa biegowego w Parku Zdrojowym w Rabce Zdroju

 

Specjalne wyróżnienie dla stacji narciarskiej najlepiej dbającej o bezpieczeństwo na stoku: Stacja Narciarska Długa Polana w Nowym Targu

Specjalne wyróżnienie za konsekwentne poszerzanie swojej oferty: Kotelnica Białczańska 

Specjalne wyróżnienie w kategorii „Stacja narciarska przyjazna rodzinie”: CZORSZTYN-SKI

Specjalne wyróżnienie „za coś więcej niż narty – najlepsza oferta po zejściu ze stoku”: Kotelnica Białczańska

Specjalne wyróżnienie za inwestycję narciarską w roku 2016: Trasa narciarstwa biegowego w Ptaszkowej

 

Organizatorami plebiscytu są: Województwo Małopolskie, Gazeta Krakowa, Radio Kraków i Małopolska Organizacja Turystyczna.

Zwycięzca plebiscytu otrzymał nagrodę od Małopolskiej Organizacji Turystycznej - możliwość bezpłatnej promocji swojej oferty na wybranych targach turystycznych, w których udział bierze MOT. 

 

Wybieramy najlepsze stacje narciarskie Małopolski - GŁOSOWANIE!
27.01.2017
Wybieramy najlepsze stacje narciarskie Małopolski - GŁOSOWANIE!

Trwa XIV plebiscyt Gazety Krakowskiej „Najlepsza Stacja narciarska Małopolski 2016/2017. Bezpiecznie i rozważnie”. Kto w tym sezonie będzie cieszył się z tego prestiżowego wyróżnienia? O tym zadecydują Państwo, narciarze i snowboardziści, oddając swoje głosy.

- Plebiscyt świetnie wpisuje się w politykę sportową naszego regionu - podkreśla Leszek Zegzda, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

O Państwa wsparcie zabiegać będzie kilkanaście dużych ośrodków narciarskich, dysponujących co najmniej dwoma krzesełkami (po raz pierwszy do grona tego awansował Henryk Ski z Krynicy-Zdroju) oraz kilkadziesiąt małych stacji. Na głosy liczą także instruktorzy i szkoły (po raz pierwszy w tym gronie szkoła narciarstwa biegowego). Zagłosować będzie można też na ulubioną trasę narciarstwa biegowego - też po raz pierwszy.

Rozpoczynamy głosowanie. Jak wesprzeć ulubionych kandydatów? Wysyłając kupon drukowany w „Gazecie Krakowskiej” przysporzycie wybranej np. stacji 10 pkt. Również 10 pkt wzbogaci konto np. instruktora, gdy wyślecie SMS-a Premium. Wspierając kandydata za pośrednictwem strony www.gazetakrakowska.pl, na jego konto dodajecie 1 punkt (dzienny limit kliknięć - 3 z jednego urządzenia), a z Facebooka - 5 pkt (dzienny limit kliknięć - 1 głos z jednego konta). Ten etap trwa do 28 lutego (głosowanie na kuponach zostanie zakończone 18 lutego). Potem już tylko podsumowanie wyników i ogłoszenie zwycięzców.

W plebiscycie zwyciężą te ośrodki - w każdej z kategorii - na które zostanie oddane najwięcej głosów Czytelników i członków Kapituły Plebiscytu.

Tradycyjnie już organizatorami konkursu są „Gazeta Krakowska” i samorząd województwa małopolskiego, przy współpracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej i Radia Kraków. Patronat honorowy nad plebiscytem objął Jacek Krupa, marszałek Małopolski. Czekamy na pierwsze głosy! Szczegóły oraz aktualne wyniki na stronie: www.gazetakrakowska.pl

Na początku marca w stacji narciarskiej Czarny Groń odbędzie się uroczysta gala plebiscytu, podczas której odbiorą nagrody.

Kandydaci

Regulamin

 

Wybieramy najlepsze stacje, szkoły i instruktorów narciarskich Małopolski
28.12.2016
Wybieramy najlepsze stacje, szkoły i instruktorów narciarskich Małopolski

Tradycyjnie już organizatorami plebiscytu są „Gazeta Krakowska”, Radio Kraków, Samorząd Województwa Małopolskiego oraz Małopolska Organizacja Turystyczna.

27 grudnia rozpoczynamy XIV już plebiscyt „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2016/2017. Bezpiecznie i rozważnie”. Kto w tym sezonie będzie cieszył się z tego prestiżowego wyróżnienia? O tym zadecydujecie Państwo, narciarze i snowboardziści, oddając na nie swoje głosy.

- Plebiscyt świetnie wpisuje się w politykę sportową naszego regionu – podkreśla Leszek Zegzda, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Pięć kategorii

Nowe krzesełka, trasy i karnety, a przy stokach zimowe przedszkola, karczmy, hotele, a nawet ośrodki SPA. Małopolskie stacje zbroją się również w armatki i ratraki. Wszystko po to, aby narciarze jak najlepiej się w nich czuli. W tym sezonie o Państwa głosy tradycyjnie już zabiegać będą duże ośrodki narciarskie, dysponujące co najmniej dwoma krzesełkami, a także małe stacje.

Świetnie jeżdżący na nartach i snowboardzie, uśmiechnięci, sympatyczni, potrafiący znaleźć wspólny język z dziećmi i dorosłymi, ale także przełamać lęk przed pierwszym ślizgiem na nartach, a przy tym wspaniali profesjonaliści – tak powinni prezentować się instruktorzy jazdy na nartach.

- Nie miałam ucznia, który by zrezygnował – zapewniała Paulina Wypart ze szkoły narciarskiej Jaworki, ubiegłoroczna zwyciężczyni w kategorii „Instruktor Narciarstwa”. Ma nie tylko urok i talent, ale także śpiewa podopiecznym piosenki na stoku. Na stopniach podium towarzyszyli jej koledzy – Adrian Ikoniak i Adam Rychtarczyk.

Jeśli spotkacie takich instruktorów u progu kariery narciarskiej, także będziecie mogli oddać na nich swój głos. Docenicie w ten sposób ich wiedzę, umiejętności, a także talent. Oczywiście głosować będzie można również na szkołę narciarską, która posiada tak wyśmienitą kadrę nauczycieli.

Coraz więcej osób biega, biega na nartach. Po raz pierwszy w tym sezonie, będzie można także głosować na ulubioną trasę do jazdy na nartach.

Nagrodzić Państwo będziecie mogli również stacje przyjazne rodzinie, a więc takie, które potrafią zagospodarować czas wszystkim - zarówno tym najmłodszym oraz nieco starszym dzieciom, ale też rodzicom i dziadkom.

Co robić, gdy już zjedziemy ze stoku? Karczma, dyskoteka, klub nocny, kulig, ognisko na świeżym powietrzu, a może spacer basen, sauna, siłownia, kręgle, jazda na łyżwach lub skuterze, czy też wędrówka w rakietach śnieżnych. „Coś więcej niż narty” – to kolejna nowa kategorii naszego plebiscytu. Wygra ją ta stacja, która przygotuje najatrakcyjniejszą ofertę aktywnego wypoczynku.

Na wyróżnione – jak co roku - liczyć mogą również ośrodki szczególnie dbające o bezpieczeństwo na stokach, a także te które zaangażują się w akcję „Jeżdżę z głową”.

Kto może przesłać zgłoszenie? Każda osoba pełnoletnia. Wystarczy, że drogą elektroniczną nadeśle – na adres stacja@gk.pl – nazwę stacji, szkoły lub trasy, albo imię i nazwisko instruktora (w adresie prosimy wpisać „Plebiscyt”). W jednym e-mailu nadsyłamy jedno zgłoszenia w danej kategorii. I musi to być małopolska stacja narciarska. I etap konkursu – zgłaszanie kandydatur - trwa do 13 stycznia.

Dwa tygodnie później w „Gazecie Krakowskiej” oraz na stronach internetowych zostanie opublikowana lista ośrodków zakwalifikowanych do II etapu. Tego samego dnia rozpocznie się głosowanie. Wspierać swoich wybrańców będzie można drogą sms-ową, za pomocą kuponów drukowanych w „Gazecie Krakowskiej”, za pośrednictwem strony internetowej (gazetakrakowska.pl) oraz aplikacji na portalu Facebook.

W plebiscycie zwyciężą te ośrodki – w każdej z kategorii – na które zostanie oddane najwięcej głosów Czytelników i członków Kapituły Plebiscytu.

Uwaga! Nagrodzeni zostaną również głosujący. Jeżeli do zgłoszenie dołączone zostanie krótkie uzasadnienie wyboru stacji, będzie można wygrać kaski narciarskie. Im ciekawsze i bardziej oryginalne uzasadnienie, tym większa szansa na nagrodę. Warto się starać. Kask na stoku to przecież podstawa bezpieczeństwa!

Jak głosować?

Głosować można na kilka sposobów, ale zawsze na jednego kandydata w danej kategorii.

Wysyłając kupon drukowany w „Gazecie Krakowskiej” przysporzycie wybranej np. stacji 10 pkt. Również 10 pkt wzbogaci konto np. instruktora, gdy wyślecie SMS-a Premium (od 27 stycznia do 28 lutego). Wspierając kandydata za pośrednictwem strony www.gazetakrakowska.pl, na jego konto dodajecie 1 punkt (dzienny limit kliknięć – 3 z jednego urządzenia), a z Facebooka – 5 pkt (dzienny limit kliknięć – 1 głos z jednego konta). Ten etap trwał od 27 stycznia do 28 lutego (głosowanie na kuponach zostanie zakończone 18 lutego). Potem już tylko podsumowanie wyników i ogłoszenie zwycięzców.

Tradycyjnie już organizatorami konkursu są „Gazeta Krakowska” i samorząd województwa małopolskiego, przy współpracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej i Radia Kraków. Patronat honorowy nad konkursem objął Jacek Krupa, marszałek Małopolski.

Śnieg sypnął…

Śnieg już sypnął, armatki też swoje zrobiły. Wiele stacji narciarskich już otworzyło sezon zimowy. Warto ich za to nagrodzić, zgłaszając do naszego plebiscytu. Czekamy na Państwa propozycje.

 

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ]

Numer ratunkowy w górach
[+48] 601 100 300
MOT Logo