Aktualności

Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski - zgłoś kandydatów!
4.01.2018
Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski - zgłoś kandydatów!

O prestiżowe tytuły będą walczyć stacje i szkoły narciarskie, instruktorzy i trasy narciarstwa biegowego. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 19 stycznia 2018 r.

Właściciele małopolskich ośrodków narciarskich nie poddają się, choć natura skąpi śniegu. Gdy tylko temperatury spadają poniżej zera odpalają armatki śnieżne. To dzięki temu na wielu stokach są doskonałe warunki. - Jeździmy, jeździmy, jeździmy – mogą więc informować kolejne stacje. I choćby tylko za to warto je docenić! Rozpoczynamy więc XV już plebiscyt „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2017/2018 - Bezpiecznie i rozważnie”. - Świetnie wpisuje się w politykę sportową naszego regionu – zaznacza Leszek Zegzda, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Pięć kategorii

W naszym regionie jest już ponad 60 stacji narciarskich. Które z nich zasłużą na prestiżowe tytuły „Najlepszej Stacji Narciarskiej Małopolski”? O tym zadecydują Państwo, narciarze i snowboardziści, oddając na nie głosy w naszym plebiscycie. W głosowaniu biorą udział wszystkie duże (co najmniej dwa krzesełka) i małe stacje narciarskie, a także trasy biegowe rekomendowane przez Małopolską Organizację Turystyczną.

Doskonale jeżdżący na nartach i snowboardzie, sympatyczni, mili, uśmiechnięci, potrafiący znaleźć wspólny język z dziećmi oraz dorosłymi, ale także przełamać lęk przed jazdą na nartach, a przy tym profesjonaliści – tak powinni prezentować się instruktorzy. Jeśli takich spotkacie u progu swojej kariery narciarskiej, także będziecie mogli oddać na nich swój głos. Docenicie w ten sposób ich kunszt, wiedzę i talent. Do 19 stycznia 2018 roku czekamy zaś na zgłoszenia kandydatów do tytułu „Najlepszej Szkoły Narciarskiej” i „Najlepszego Instruktora Narciarstwa” (stacja@gk.pl – w temacie wiadomości prosimy wpisać „Plebiscyt”). W jednej wiadomości e-mail można zgłosić tylko jedną kandydaturę w danej kategorii. To pierwszy etap naszego plebiscytu.

Co robić, gdy już zjedziemy ze stoku? Basen, sauna, siłownia, kręgle? A może bardziej aktywnie - łyżwy, jazda na koniu lub skuterze, ognisko na świeżym powietrzu albo wieczorne tańce w dyskotece lub klubie nocnym. „Coś więcej niż narty” – to kolejna kategorii naszego plebiscytu. Wygra ją ta stacja, która przygotuje najatrakcyjniejszą ofertę aktywnego wypoczynku.

Zostaną także nagrodzone stacje przyjazne rodzinie, a więc takie, które potrafią zagospodarować czas wszystkim - zarówno dzieciom, jak i rodzicom oraz dziadkom. Na wyróżnienie – jak co roku - liczyć mogą również ośrodki szczególnie dbające o bezpieczeństwo na stokach.

Wielki finał

2 lutego 2018 r. w „Gazecie Krakowskiej” zostanie opublikowana lista stacji, szkół, instruktorów oraz tras biegowych dopuszczonych do II etapu plebiscytu. Od tego momentu rozpocznie się walka o prestiżowe tytuły – będzie trwała do 26 lutego do godz. 20.

W plebiscycie zwyciężą te ośrodki – w każdej z kategorii – na które zostanie oddane najwięcej głosów Czytelników i członków Kapituły Plebiscytu. Drugie i trzecie miejsce w każdej z kategorii oznacza zdobycie prestiżowego wyróżnienia.

Kapituła Plebiscytu pracuje w składzie:

Leszek Zegzda – członek Zarządu Województwa Małopolskiego – przewodniczący Kapituły

Tomasz Urynowicz – dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Małgorzata Cetera-Bulka – prezes zarządu Polska Press Oddział w Krakowie

Wojciech Harpula – redaktor naczelny "Gazety Krakowskiej" Andrzej Wojdyło – doradca zarządu Polska Press Oddział w Krakowie

Jan Wieczorkowski – wiceprezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Przemysław Bolechowski – prezes Radia Kraków SA

Beata Bala - dyrektor marketingu i impresariatu artystycznego Radia Kraków SA

Andrzej Klimek – prorektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Szymon Krasicki – profesor Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Mariusz Zaród – naczelnik Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Marek Długopolski – sekretarz Kapituły

Laureaci odbiorą nagrody podczas uroczystej gali, która odbędzie się w ośrodku narciarskim Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej.

Tradycyjnie organizatorami konkursu są „Gazeta Krakowska” i samorząd województwa małopolskiego, przy współpracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej i Radia Kraków. Patronat honorowy nad konkursem objął Jacek Krupa, marszałek Małopolski.

Regulamin XV Plebiscytu „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2017/2018 - bezpiecznie i rozważnie“ dostępny jest na stronie MOT: www.mot.krakow.pl/news,399.html

Sezon zimowy 2017/2018 otwarty!
19.12.2017
Sezon zimowy 2017/2018 otwarty!

W piątek 15 grudnia w Stacji Narciarskiej Laskowa-Kamionna w Laskowej, k. Limanowej uroczyście zainaugurowany został sezon zimowy 2017/2018!!!

11 edycję wydarzenia rozpoczęło seminarium pt. „Małopolska – aktywnie i bezpiecznie zimą”. Jego uczestnicy zapoznali się z zimową ofertą Województwa Małopolskiego, na którą składają się nie tylko atrakcje stacji narciarskich, ale także trasy biegowe i skitourowe, baseny termalne czy regionalne karczmy. Po pełną informację o atrakcjach zimowej Małopolski warto sięgnąć do nowego wydawnictwa Małopolskiej Organizacji Turystycznej, które w Laskowej miało swoją premierę! Informacją służą także pracownicy punktów Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej, których przedstawiciele podczas wydarzenia odebrali świadczące o jakości ich pracy certyfikaty.

Ciekawostką w ramach seminarium było również wystąpienie Cezarego Zamany, jednego z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy, który opowiedział, co łączy narty z rowerem, a także prezentacja nowoczesnych tras narciarstwa biegowego w Ptaszkowej.

Druga część konferencji poświęcona została kwestii bezpieczeństwa na stoku. Ten istotny temat poruszył Mariusz Zaród - Naczelnik Grupy Podhalańskiej GOPR oraz mł. insp. Piotr Kulesza – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w  Krakowie.


Odpowiednich zachowań podczas zimowego wypoczynku uczyli się też najmłodsi uczestnicy Otwarcia Sezonu Zimowego. Do wspólnej zabawy i nauki zaprosił ich Inspektor Wawelek wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej. Nie zabrakło konkursów wiedzy oraz szkoleń z pierwszej pomocy pod okiem wykwalifikowanych ratowników medycznych. Dzięki Fundacji Dzień Dobry dzieci wzięły udział w zajęciach z instruktorami narciarstwa oraz grach i konkursach na świeżym powietrzu. Poznawały także zasady bezpieczeństwa na stoku i zasady wzywania pomocy. Na miejscu nie zabrakło także specjałów regionalnych, z których słynie Ziemia Limanowska, takich jak m.in. suska sechlońska, soki Wincentego, sery czy tradycyjny chleb ze smalcem.


O godzinie 16:00 wszyscy goście zgromadzili się przed budynkiem stacji. Uroczystego otwarcia sezonu zimowego dokonali: Leszek Zegzda – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego i Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Jan Puchała – Starosta Limanowski, Czesław Stanisławczyk – Wójt Gminy Laskowa, oraz Daniel i Sebastian Chwastek – właściciele Stacji Narciarskiej Laskowa-Kamionna. Tuż po oficjalnym otwarciu w niebo wystrzeliły fajerwerki, a wśród gości pojawił się Mikołaj.


Choć w Laskowej zabrakło śniegu na dolnej stacji, w wielu miejscach Małopolski można już korzystać ze stoków. Narciarzy zaprasza m.in. Kasprowy Wierch, ośrodki w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej, Czarny Groń w Rzykach, Jurgów Ski, Kasina Ski, Jaworzyna Krynicka, Małe Ciche, Tylicz-Ski oraz Master Ski w Tyliczu – gospodarz ubiegłorocznego Otwarcia Sezonu Zimowego.

Zapraszamy na narty do MałopolSki!

Organizatorem Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego była Małopolska Organizacja Turystyczna przy współpracy Powiatu Limanowskiego i Gminy Laskowa. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Więcej zdjęć z wydarzenia: www.facebook.com/pg/mot.krakow/photos/?tab=album&album_id=2021706744719295

Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2017/2018
4.12.2017
Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2017/2018

Nastał grudzień, a więc czas, by rozpocząć sezon zimowy! Każdego roku o tej porze Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza branżę turystyczną i wszystkich miłośników białego szaleństwa do jednej z małopolskich stacji narciarskich, by uroczyście zainaugurować zimowy sezon turystyczny. Tym razem Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego odbędzie się 15 grudnia, a jego gospodarzem będzie Stacja Narciarska Laskowa-Kamionna w Laskowej, k. Limanowej.


Jedenastą edycję wydarzenia o godz. 12.00 rozpocznie seminarium pt. „Małopolska – aktywnie i bezpiecznie zimą”, w którym wezmą udział przedstawiciele zimowej branży turystycznej. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną m.in. nowoczesne trasy narciarstwa biegowego w Ptaszkowej, a Cezary Zamana, jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy, opowie o tym, co łączy narty z rowerem. Natomiast GOPR i Policja podzielą się wiedzą na temat ratownictwa oraz tego, jak bezpiecznie korzystać ze stoków. Moderatorem seminarium będzie Wiceprezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Jan Wieczorkowski. W Laskowej spotkają się także przedstawiciele punktów Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Odbiorą oni certyfikaty, będące świadectwem wysokiej jakości ich pracy. Jednak głównym punktem programu będzie oficjalne Otwarcie Sezonu Zimowego przed budynkiem stacji narciarskiej, na które zapraszamy o godz. 16:00.


Dla wszystkich, którzy zdecydują się rozpocząć sezon zimowy w Laskowej przygotowano wiele atrakcji:


Przedstawiciele Małopolskiej Policji przeprowadzą konkursy wiedzy dla dzieci i młodzieży, promować będą bezpieczne formy aktywnego wypoczynku oraz odpowiednie zachowania narciarzy na stoku. Podczas trwania imprezy można będzie wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy pod okiem wykwalifikowanych ratowników medycznych. Wraz z Inspektorem Wawelkiem będą w Laskowej również policjanci z „Patrolu Narciarskiego”. Przygotowane zostanie także stoisko profilaktyczne.


Fundacja Dzień Dobry zaprasza dzieci i młodzież do udziału w grach, konkursach na świeżym powietrzu, malowaniu twarzy, tworzeniu postaci z balonów, zabawach z chustą animacyjną oraz zabawach ruchowych przy muzyce. Przeprowadzone zostaną również zajęcia z instruktorami narciarstwa dla najmłodszych. Dzieci poznają także zasady bezpieczeństwa na stoku i zasady wzywania pomocy.


Na miejscu będzie można też skosztować specjałów regionalnych, z których słynie Ziemia Limanowska.

 

Zimowa Małopolska to ponad 60 stacji narciarskich z doskonale przygotowanymi stokami, dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną i usługami na najwyższym poziomie. Ośrodki sportów zimowych rozrastają się i są modernizowane. Proponują przy tym innowacyjne rozwiązania, takie jak np. skipassy wspólne dla kilku stacji. Dynamicznie rozwija się też oferta narciarstwa biegowego, małopolskie krajobrazy zachwycają amatorów wycieczek skitourowych. Dzień z życia narciarza i snowboardzisty to jednak nie tylko aktywności sportowe, dlatego w Małopolsce czekają na nich regionalne karczmy i rozmaite atrakcje, takie jak chociażby baseny termalne.  

 

Rozpocznij sezon zimowy w Małopolsce! Małopolska Organizacja Turystyczna i Stacja Narciarska Laskowa-Kamionna zapraszają!


Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Najlepsza stacja narciarska Małopolski 2016/2017 - wyniki plebiscytu
13.03.2017
Najlepsza stacja narciarska Małopolski 2016/2017 - wyniki plebiscytu

Stacja Narciarska RUSIŃ-SKI, Wyciąg Narciarski Sękowa-Ski, Śnieżne Trasy przez Lasy, Marek Grzegorczyk ze Szkoły Narciarskiej RyterSki oraz Szkoła Narciarska Jaworki – oto laureaci XIV plebiscytu na „Najlepszą Stację Narciarską Małopolski 2016/2017 – Bezpiecznie i rozważnie”. Dyplomy i statuetki wręczono na stoku Czarnego Gronia, w Rzykach k. Andrychowa.

Najlepsi w 2016/2017:

Duże stacje narciarskie:

Laureat: Stacja Narciarska RUSIŃ-SKI Bukowina Tatrzańska

Wyróżnienia: Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska, Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla

 

Małe stacje narciarskie:

Laureat: Wyciąg Narciarski Sękowa-Ski

Wyróżnienia: OSiR Małastów, Czarna Góra Koziniec

 

Instruktor narciarstwa:

Laureat: Marek Grzegorczyk – Szkoła Narciarska RyterSki

Wyróżnienia: Anna Sutor – Szkoła Narciarska Beskid Spytkowice, Anna Sławecka – Szkoła Narciarska RyterSki

 

Szkoły narciarskie:

Laureat: Szkoła Narciarska Jaworki

Wyróżnienia: Szkoła Narciarstwa Biegowego Świstak Rabka Zdrój, Szkoła Narciarska RyterSki

 

Najlepsze trasy do narciarstwa biegowego:

Laureat: Śnieżne Trasy przez Lasy – gmina Sękowa

Wyróżnienia: Trasa narciarstwa biegowego w Ptaszkowej, Trasa narciarstwa biegowego w Parku Zdrojowym w Rabce Zdroju

 

Specjalne wyróżnienie dla stacji narciarskiej najlepiej dbającej o bezpieczeństwo na stoku: Stacja Narciarska Długa Polana w Nowym Targu

Specjalne wyróżnienie za konsekwentne poszerzanie swojej oferty: Kotelnica Białczańska 

Specjalne wyróżnienie w kategorii „Stacja narciarska przyjazna rodzinie”: CZORSZTYN-SKI

Specjalne wyróżnienie „za coś więcej niż narty – najlepsza oferta po zejściu ze stoku”: Kotelnica Białczańska

Specjalne wyróżnienie za inwestycję narciarską w roku 2016: Trasa narciarstwa biegowego w Ptaszkowej

 

Organizatorami plebiscytu są: Województwo Małopolskie, Gazeta Krakowa, Radio Kraków i Małopolska Organizacja Turystyczna.

Zwycięzca plebiscytu otrzymał nagrodę od Małopolskiej Organizacji Turystycznej - możliwość bezpłatnej promocji swojej oferty na wybranych targach turystycznych, w których udział bierze MOT. 

 

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ]

Numer ratunkowy w górach
[+48] 601 100 300
MOT Logo