Aktualności

Wybieramy najlepsze stacje narciarskie Małopolski - GŁOSOWANIE!
27.01.2017
Wybieramy najlepsze stacje narciarskie Małopolski - GŁOSOWANIE!

Trwa XIV plebiscyt Gazety Krakowskiej „Najlepsza Stacja narciarska Małopolski 2016/2017. Bezpiecznie i rozważnie”. Kto w tym sezonie będzie cieszył się z tego prestiżowego wyróżnienia? O tym zadecydują Państwo, narciarze i snowboardziści, oddając swoje głosy.

- Plebiscyt świetnie wpisuje się w politykę sportową naszego regionu - podkreśla Leszek Zegzda, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

O Państwa wsparcie zabiegać będzie kilkanaście dużych ośrodków narciarskich, dysponujących co najmniej dwoma krzesełkami (po raz pierwszy do grona tego awansował Henryk Ski z Krynicy-Zdroju) oraz kilkadziesiąt małych stacji. Na głosy liczą także instruktorzy i szkoły (po raz pierwszy w tym gronie szkoła narciarstwa biegowego). Zagłosować będzie można też na ulubioną trasę narciarstwa biegowego - też po raz pierwszy.

Rozpoczynamy głosowanie. Jak wesprzeć ulubionych kandydatów? Wysyłając kupon drukowany w „Gazecie Krakowskiej” przysporzycie wybranej np. stacji 10 pkt. Również 10 pkt wzbogaci konto np. instruktora, gdy wyślecie SMS-a Premium. Wspierając kandydata za pośrednictwem strony www.gazetakrakowska.pl, na jego konto dodajecie 1 punkt (dzienny limit kliknięć - 3 z jednego urządzenia), a z Facebooka - 5 pkt (dzienny limit kliknięć - 1 głos z jednego konta). Ten etap trwa do 28 lutego (głosowanie na kuponach zostanie zakończone 18 lutego). Potem już tylko podsumowanie wyników i ogłoszenie zwycięzców.

W plebiscycie zwyciężą te ośrodki - w każdej z kategorii - na które zostanie oddane najwięcej głosów Czytelników i członków Kapituły Plebiscytu.

Tradycyjnie już organizatorami konkursu są „Gazeta Krakowska” i samorząd województwa małopolskiego, przy współpracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej i Radia Kraków. Patronat honorowy nad plebiscytem objął Jacek Krupa, marszałek Małopolski. Czekamy na pierwsze głosy! Szczegóły oraz aktualne wyniki na stronie: www.gazetakrakowska.pl

Na początku marca w stacji narciarskiej Czarny Groń odbędzie się uroczysta gala plebiscytu, podczas której odbiorą nagrody.

Kandydaci

Regulamin

 

Wybieramy najlepsze stacje, szkoły i instruktorów narciarskich Małopolski
28.12.2016
Wybieramy najlepsze stacje, szkoły i instruktorów narciarskich Małopolski

Tradycyjnie już organizatorami plebiscytu są „Gazeta Krakowska”, Radio Kraków, Samorząd Województwa Małopolskiego oraz Małopolska Organizacja Turystyczna.

27 grudnia rozpoczynamy XIV już plebiscyt „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2016/2017. Bezpiecznie i rozważnie”. Kto w tym sezonie będzie cieszył się z tego prestiżowego wyróżnienia? O tym zadecydujecie Państwo, narciarze i snowboardziści, oddając na nie swoje głosy.

- Plebiscyt świetnie wpisuje się w politykę sportową naszego regionu – podkreśla Leszek Zegzda, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Pięć kategorii

Nowe krzesełka, trasy i karnety, a przy stokach zimowe przedszkola, karczmy, hotele, a nawet ośrodki SPA. Małopolskie stacje zbroją się również w armatki i ratraki. Wszystko po to, aby narciarze jak najlepiej się w nich czuli. W tym sezonie o Państwa głosy tradycyjnie już zabiegać będą duże ośrodki narciarskie, dysponujące co najmniej dwoma krzesełkami, a także małe stacje.

Świetnie jeżdżący na nartach i snowboardzie, uśmiechnięci, sympatyczni, potrafiący znaleźć wspólny język z dziećmi i dorosłymi, ale także przełamać lęk przed pierwszym ślizgiem na nartach, a przy tym wspaniali profesjonaliści – tak powinni prezentować się instruktorzy jazdy na nartach.

- Nie miałam ucznia, który by zrezygnował – zapewniała Paulina Wypart ze szkoły narciarskiej Jaworki, ubiegłoroczna zwyciężczyni w kategorii „Instruktor Narciarstwa”. Ma nie tylko urok i talent, ale także śpiewa podopiecznym piosenki na stoku. Na stopniach podium towarzyszyli jej koledzy – Adrian Ikoniak i Adam Rychtarczyk.

Jeśli spotkacie takich instruktorów u progu kariery narciarskiej, także będziecie mogli oddać na nich swój głos. Docenicie w ten sposób ich wiedzę, umiejętności, a także talent. Oczywiście głosować będzie można również na szkołę narciarską, która posiada tak wyśmienitą kadrę nauczycieli.

Coraz więcej osób biega, biega na nartach. Po raz pierwszy w tym sezonie, będzie można także głosować na ulubioną trasę do jazdy na nartach.

Nagrodzić Państwo będziecie mogli również stacje przyjazne rodzinie, a więc takie, które potrafią zagospodarować czas wszystkim - zarówno tym najmłodszym oraz nieco starszym dzieciom, ale też rodzicom i dziadkom.

Co robić, gdy już zjedziemy ze stoku? Karczma, dyskoteka, klub nocny, kulig, ognisko na świeżym powietrzu, a może spacer basen, sauna, siłownia, kręgle, jazda na łyżwach lub skuterze, czy też wędrówka w rakietach śnieżnych. „Coś więcej niż narty” – to kolejna nowa kategorii naszego plebiscytu. Wygra ją ta stacja, która przygotuje najatrakcyjniejszą ofertę aktywnego wypoczynku.

Na wyróżnione – jak co roku - liczyć mogą również ośrodki szczególnie dbające o bezpieczeństwo na stokach, a także te które zaangażują się w akcję „Jeżdżę z głową”.

Kto może przesłać zgłoszenie? Każda osoba pełnoletnia. Wystarczy, że drogą elektroniczną nadeśle – na adres stacja@gk.pl – nazwę stacji, szkoły lub trasy, albo imię i nazwisko instruktora (w adresie prosimy wpisać „Plebiscyt”). W jednym e-mailu nadsyłamy jedno zgłoszenia w danej kategorii. I musi to być małopolska stacja narciarska. I etap konkursu – zgłaszanie kandydatur - trwa do 13 stycznia.

Dwa tygodnie później w „Gazecie Krakowskiej” oraz na stronach internetowych zostanie opublikowana lista ośrodków zakwalifikowanych do II etapu. Tego samego dnia rozpocznie się głosowanie. Wspierać swoich wybrańców będzie można drogą sms-ową, za pomocą kuponów drukowanych w „Gazecie Krakowskiej”, za pośrednictwem strony internetowej (gazetakrakowska.pl) oraz aplikacji na portalu Facebook.

W plebiscycie zwyciężą te ośrodki – w każdej z kategorii – na które zostanie oddane najwięcej głosów Czytelników i członków Kapituły Plebiscytu.

Uwaga! Nagrodzeni zostaną również głosujący. Jeżeli do zgłoszenie dołączone zostanie krótkie uzasadnienie wyboru stacji, będzie można wygrać kaski narciarskie. Im ciekawsze i bardziej oryginalne uzasadnienie, tym większa szansa na nagrodę. Warto się starać. Kask na stoku to przecież podstawa bezpieczeństwa!

Jak głosować?

Głosować można na kilka sposobów, ale zawsze na jednego kandydata w danej kategorii.

Wysyłając kupon drukowany w „Gazecie Krakowskiej” przysporzycie wybranej np. stacji 10 pkt. Również 10 pkt wzbogaci konto np. instruktora, gdy wyślecie SMS-a Premium (od 27 stycznia do 28 lutego). Wspierając kandydata za pośrednictwem strony www.gazetakrakowska.pl, na jego konto dodajecie 1 punkt (dzienny limit kliknięć – 3 z jednego urządzenia), a z Facebooka – 5 pkt (dzienny limit kliknięć – 1 głos z jednego konta). Ten etap trwał od 27 stycznia do 28 lutego (głosowanie na kuponach zostanie zakończone 18 lutego). Potem już tylko podsumowanie wyników i ogłoszenie zwycięzców.

Tradycyjnie już organizatorami konkursu są „Gazeta Krakowska” i samorząd województwa małopolskiego, przy współpracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej i Radia Kraków. Patronat honorowy nad konkursem objął Jacek Krupa, marszałek Małopolski.

Śnieg sypnął…

Śnieg już sypnął, armatki też swoje zrobiły. Wiele stacji narciarskich już otworzyło sezon zimowy. Warto ich za to nagrodzić, zgłaszając do naszego plebiscytu. Czekamy na Państwa propozycje.

 

Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2016/2017
12.12.2016

16 grudnia 2016 r.

Centrum Narciarskie Master-Ski w Tyliczu (gmina Krynica Zdrój)

 

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego. To już dziesiąta edycja imprezy, która na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń promocyjnych w Małopolsce. W tym roku gospodarzem będzie Centrum Narciarskie Master-Ski w Tyliczu. 16 grudnia, w spokojnej okolicy Beskidu Sądeckiego, spotkają się zimowa branża turystyczna, eksperci, samorządowcy, dziennikarze i wszyscy miłośnicy białego szaleństwa, by uroczyście rozpocząć sezon zimowy.

Tylicz, położony nieopodal Krynicy Zdroju, zapewnia wiele możliwości aktywnego wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. Świetnie przygotowane trasy narciarskie o zróżnicowanym poziomie trudności, doskonałe warunki do narciarstwa biegowego oraz piękne krajobrazy, w które wplecione są zabytki Szlaku Architektury Drewnianej, to główne atuty zimowego Tylicza. W samym jego centrum, na północnych stokach, położony jest rodzinny, nowoczesny ośrodek narciarski - Centrum Narciarskie Master-Ski. Stacja dysponuje nowoczesną 4-osobową koleją krzesełkową oraz trzema wygodnymi i bezpiecznymi wyciągami, wypożyczalnią, szkołą narciarską, bezpłatnym parkingiem oraz regionalną karczmą.

16 grudnia, już od rana w Centrum Narciarskim Master-Ski będzie można korzystać z kolei krzesełkowej całkowicie za darmo! Jak co roku, w ramach Otwarcia Sezonu Zimowego, przedstawiciele branży turystyki zimowej oraz mediów spotkają się na seminarium. Tematem przewodnim spotkania, które rozpocznie się o godz. 12:00 w  Karczmie Master-Ski przy stoku, będą nowe trendy w zimowej promocji Małopolski. Tradycyjnie, podczas Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego, zostanie ogłoszona kolejna edycja plebiscytu „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski”, a TVP Kraków zrealizuje pierwszy odcinek magazynu narciarskiego „Ślizg”. O godz. 16:00 nastąpi główny punkt dnia – symboliczne otwarcie sezonu zimowego na stoku. Na wszystkich czekają liczne atrakcje.

To będzie dopiero początek białego szaleństwa. Małopolska jest wiodącym regionem naszego kraju w  turystyce zimowej, co wiąże się nie tylko z doskonałymi, górzystymi terenami, ale również dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną i usługami na najwyższym poziomie. Ponad 60 małopolskich stacji narciarskich zaprasza narciarzy do korzystania z ponad 300 wyciągów narciarskich i ponad 250 km tras zjazdowych. Kolejne stacje rozrastają się i są modernizowane. Proponują przy tym innowacyjne rozwiązania, takie jak skipassy wspólne dla kilku stacji. Dzień z życia narciarza i snowboardzisty to nie tylko stoki, dlatego w sąsiedztwie stacji narciarskich czekają regionalne karczmy i rozmaite atrakcje, takie jak chociażby baseny termalne.  

                Otwórz z nami sezon zimowy 16 grudnia w Tyliczu!  

 

„Góral Skipass” tej zimy w Tatrach
24.10.2016
„Góral Skipass” tej zimy w Tatrach

Tej zimy w Tatrach działał będzie nowy skipass, wspólny dla pięciu wyciągów narciarskich. Prezesi stacji narciarskich z Zakopanego, Suchego i Witowa podpisali porozumienie w spawie uruchomienia wspólnego karnetu na wyciągi. Dzięki niemu już od najbliższego sezonu będziemy mogli szusować na podhalańskich stokach korzystając z jednego  biletu.  Najpewniej  skipass obejmie  także  Kasprowy Wierch. 

„Będziemy  wspierać  stacje  w  realizacji  tego  projekt  tak,  jak  tylko  będzie  to  możliwe.  Trwają również rozmowy  o uruchomieniu  specjalnego  skibusa  jeżdżącego  między  stacjami” – powiedział    podczas konferencji   Burmistrz    Miasta Zakopane    Leszek    Dorula.   Wśród zaproszonych  gości  byli  także Wicestarosta  Tatrzański  Jerzy  Zacharko, Wójtowie  gmin Kościelisko   i   Poronin,   Dyrektor   Małopolskiej Organizacji  Turystycznej   Paweł   Mierniczak, dyrektorzy miejskich instytucji odpowiedzialnych za promocję oraz radni. Oprócz Prezesów 4 stacji  inicjujących  projekt  udział wziął  także Prezes  Polskich Kolei  Linowych,  Janusz Ryś. Zapytany o chęćdołączenia do projektu zadeklarował taką szansę jeszcze w tym sezonie. 

Góral  Skipass  to  więcej  niż  nowoczesny  bilet  umożliwiający  skorzystania  z  podhalań skich wyciągów  i kolei narciarskich. To  przedsięwzięcie,  które  ma  na  celu  udoskonalenie  doświadczenia  z  pobytu  na Podhalu. Na jego  odbiorców  czekają specjalne  promocje,  pakiety  i aktualne  informacje  o  wydarzeniach. Wszystko  po to,  aby  goście  spędzający  pod  Tatrami urlop  mogli łatwo  i  przyjemnie  zaplanować swój czas  przed,  w trakcie  i  po  dniu  spędzonym na stoku, wykorzystując w pełni wszystko co oferuje region.

Z karnetu czasowego „Góral Skipass” będzie można korzystać w czterech stacjach narciarskich: Harenda, Polana Szymoszkowa, Suche i Witów. Będzie  można go kupić  online  od  listopada  na  stronie goralskipass.com,  w biletomacie  w  centrum Zakopanego  oraz  przy  stacjach.  Docelowo  skipass  będzie dostępny także    w    hotelach    i    pensjonatach.    Cennik wkrótce    zostanie    podany    na    stronie goralskipass.com.

 

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ]

Numer ratunkowy w górach
[+48] 601 100 300
MOT Logo