Aktualności

Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2016/2017
12.12.2016

16 grudnia 2016 r.

Centrum Narciarskie Master-Ski w Tyliczu (gmina Krynica Zdrój)

 

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego. To już dziesiąta edycja imprezy, która na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń promocyjnych w Małopolsce. W tym roku gospodarzem będzie Centrum Narciarskie Master-Ski w Tyliczu. 16 grudnia, w spokojnej okolicy Beskidu Sądeckiego, spotkają się zimowa branża turystyczna, eksperci, samorządowcy, dziennikarze i wszyscy miłośnicy białego szaleństwa, by uroczyście rozpocząć sezon zimowy.

Tylicz, położony nieopodal Krynicy Zdroju, zapewnia wiele możliwości aktywnego wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. Świetnie przygotowane trasy narciarskie o zróżnicowanym poziomie trudności, doskonałe warunki do narciarstwa biegowego oraz piękne krajobrazy, w które wplecione są zabytki Szlaku Architektury Drewnianej, to główne atuty zimowego Tylicza. W samym jego centrum, na północnych stokach, położony jest rodzinny, nowoczesny ośrodek narciarski - Centrum Narciarskie Master-Ski. Stacja dysponuje nowoczesną 4-osobową koleją krzesełkową oraz trzema wygodnymi i bezpiecznymi wyciągami, wypożyczalnią, szkołą narciarską, bezpłatnym parkingiem oraz regionalną karczmą.

16 grudnia, już od rana w Centrum Narciarskim Master-Ski będzie można korzystać z kolei krzesełkowej całkowicie za darmo! Jak co roku, w ramach Otwarcia Sezonu Zimowego, przedstawiciele branży turystyki zimowej oraz mediów spotkają się na seminarium. Tematem przewodnim spotkania, które rozpocznie się o godz. 12:00 w  Karczmie Master-Ski przy stoku, będą nowe trendy w zimowej promocji Małopolski. Tradycyjnie, podczas Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego, zostanie ogłoszona kolejna edycja plebiscytu „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski”, a TVP Kraków zrealizuje pierwszy odcinek magazynu narciarskiego „Ślizg”. O godz. 16:00 nastąpi główny punkt dnia – symboliczne otwarcie sezonu zimowego na stoku. Na wszystkich czekają liczne atrakcje.

To będzie dopiero początek białego szaleństwa. Małopolska jest wiodącym regionem naszego kraju w  turystyce zimowej, co wiąże się nie tylko z doskonałymi, górzystymi terenami, ale również dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną i usługami na najwyższym poziomie. Ponad 60 małopolskich stacji narciarskich zaprasza narciarzy do korzystania z ponad 300 wyciągów narciarskich i ponad 250 km tras zjazdowych. Kolejne stacje rozrastają się i są modernizowane. Proponują przy tym innowacyjne rozwiązania, takie jak skipassy wspólne dla kilku stacji. Dzień z życia narciarza i snowboardzisty to nie tylko stoki, dlatego w sąsiedztwie stacji narciarskich czekają regionalne karczmy i rozmaite atrakcje, takie jak chociażby baseny termalne.  

                Otwórz z nami sezon zimowy 16 grudnia w Tyliczu!  

 

„Góral Skipass” tej zimy w Tatrach
24.10.2016
„Góral Skipass” tej zimy w Tatrach

Tej zimy w Tatrach działał będzie nowy skipass, wspólny dla pięciu wyciągów narciarskich. Prezesi stacji narciarskich z Zakopanego, Suchego i Witowa podpisali porozumienie w spawie uruchomienia wspólnego karnetu na wyciągi. Dzięki niemu już od najbliższego sezonu będziemy mogli szusować na podhalańskich stokach korzystając z jednego  biletu.  Najpewniej  skipass obejmie  także  Kasprowy Wierch. 

„Będziemy  wspierać  stacje  w  realizacji  tego  projekt  tak,  jak  tylko  będzie  to  możliwe.  Trwają również rozmowy  o uruchomieniu  specjalnego  skibusa  jeżdżącego  między  stacjami” – powiedział    podczas konferencji   Burmistrz    Miasta Zakopane    Leszek    Dorula.   Wśród zaproszonych  gości  byli  także Wicestarosta  Tatrzański  Jerzy  Zacharko, Wójtowie  gmin Kościelisko   i   Poronin,   Dyrektor   Małopolskiej Organizacji  Turystycznej   Paweł   Mierniczak, dyrektorzy miejskich instytucji odpowiedzialnych za promocję oraz radni. Oprócz Prezesów 4 stacji  inicjujących  projekt  udział wziął  także Prezes  Polskich Kolei  Linowych,  Janusz Ryś. Zapytany o chęćdołączenia do projektu zadeklarował taką szansę jeszcze w tym sezonie. 

Góral  Skipass  to  więcej  niż  nowoczesny  bilet  umożliwiający  skorzystania  z  podhalań skich wyciągów  i kolei narciarskich. To  przedsięwzięcie,  które  ma  na  celu  udoskonalenie  doświadczenia  z  pobytu  na Podhalu. Na jego  odbiorców  czekają specjalne  promocje,  pakiety  i aktualne  informacje  o  wydarzeniach. Wszystko  po to,  aby  goście  spędzający  pod  Tatrami urlop  mogli łatwo  i  przyjemnie  zaplanować swój czas  przed,  w trakcie  i  po  dniu  spędzonym na stoku, wykorzystując w pełni wszystko co oferuje region.

Z karnetu czasowego „Góral Skipass” będzie można korzystać w czterech stacjach narciarskich: Harenda, Polana Szymoszkowa, Suche i Witów. Będzie  można go kupić  online  od  listopada  na  stronie goralskipass.com,  w biletomacie  w  centrum Zakopanego  oraz  przy  stacjach.  Docelowo  skipass  będzie dostępny także    w    hotelach    i    pensjonatach.    Cennik wkrótce    zostanie    podany    na    stronie goralskipass.com.

 

Plebiscyt „Najlepsza stacja narciarska Małopolski” rozstrzygnięty!
15.03.2016
Plebiscyt „Najlepsza stacja narciarska Małopolski” rozstrzygnięty!

W piątek 11 marca poznaliśmy laureatów XIII plebiscytu na „Najlepszą Stację Narciarską Małopolski”. Na stoku Stacji Narciarskiej Małe Ciche, zeszłorocznego laureata konkursu, wyróżnienia odebrali przedstawiciele stacji i szkół narciarskich oraz instruktorzy narciarstwa. Najlepszą dużą stacją  narciarską okazał się Czarny Groń Ski Centrum, wśród małych stacji zwyciężył Henryk-Ski. Za najlepszą szkołę narciarską Małopolanie uznali  szkołę narciarską Ząb, a wśród instruktorów nagrodzili Paulinę Wypart ze szkoły narciarskiej Jaworki.

Przyznano także specjalne wyróżnienia. To dla stacji najlepiej dbającej o bezpieczeństwo na stoku odebrała Kotelnica Białczańska. Wyróżniono ją także za konsekwentny rozwój. Za stację narciarską najbardziej przyjazną rodzinie uznano Czorsztyn-ski. Nagrodę specjalną za zaangażowanie przy organizacji małopolskiego projektu „Jeżdżę z głową” przyznano Gminie Poronin.

 W plebiscycie wzięło udział kilkadziesiąt stacji narciarskich, 21 instruktorów i 11 szkół narciarskich. Oddano na nich około 80 tysięcy głosów!

Organizatorem plebiscytu była „Gazeta Krakowska”, Samorząd Województwa Małopolskiego przy współpracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej, TVP Kraków oraz Radio Kraków.

 

 Szczegółowe wyniki plebiscytu:

 

DUŻE STACJE NARCIARSKIE: Czarny Groń Ski Centrum

 

Wyróżnienia: Rusiń-Ski, Małe Ciche

 

MAŁE STACJE NARCIARSKIE: Henryk-Ski

 

Wyróżnienia: Sękowa Ski, Arena Narciarska Jaworki - Homole

 

SZKOŁY NARCIARSKIE: Ząb

 

Wyróżnienia: Jaworki, RyterSKI

 

INSTRUKTORZY: Paulina Wypart

 

Wyróżnienia: Adrian Ikoniak, Adam Rychtarczyk

 

Specjalne wyróżnienie dla stacji najlepiej dbającej o bezpieczeństwo na stoku: Kotelnica Białczańska

 

Specjalne wyróżnienie za konsekwentny rozwój: Kotelnica Białczańska

 

Specjalne wyróżnienie w kategorii „Stacja narciarska przyjazna rodzinie”: Czorsztyn-ski

Ruszył portal freeskihotele.pl
3.03.2016
Ruszył portal freeskihotele.pl

Ruszył portal freeskihotele.pl promujący połączenie wypoczynku z aktywnością narciarską w sezonie zimowo-wiosennym. Na portalu można znaleźć połączoną ofertę stoków narciarskich, hoteli i pensjonatów. Każda osoba nocująca w obiektach zrzeszonych w programie freeski, ma gratisowy skipass do wykorzystania na stokach Czarnego Gronia w Rzykach k. Andrychowa, Arenie Słotwiny w Krynicy Zdroju i Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej. 

FreeSKI, trwa od początku marca do momentu zamknięcia wyciągów. 

Zapraszamy do korzystania z infrastruktury noclegowej i narciarskiej objętej ideą freeskihotele.pl podczas pięknej, wiosenno-zimowej aury w polskich górach!

Patronat nad stroną przyjął skionline.pl, Krynicka Organizacja Turystyczna oraz Małopolska Organizacja Turystyczna.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ]

Numer ratunkowy w górach
[+48] 601 100 300
MOT Logo