Aktualności

Plebiscyt „Najlepsza stacja narciarska Małopolski” rozstrzygnięty!
15.03.2016
Plebiscyt „Najlepsza stacja narciarska Małopolski” rozstrzygnięty!

W piątek 11 marca poznaliśmy laureatów XIII plebiscytu na „Najlepszą Stację Narciarską Małopolski”. Na stoku Stacji Narciarskiej Małe Ciche, zeszłorocznego laureata konkursu, wyróżnienia odebrali przedstawiciele stacji i szkół narciarskich oraz instruktorzy narciarstwa. Najlepszą dużą stacją  narciarską okazał się Czarny Groń Ski Centrum, wśród małych stacji zwyciężył Henryk-Ski. Za najlepszą szkołę narciarską Małopolanie uznali  szkołę narciarską Ząb, a wśród instruktorów nagrodzili Paulinę Wypart ze szkoły narciarskiej Jaworki.

Przyznano także specjalne wyróżnienia. To dla stacji najlepiej dbającej o bezpieczeństwo na stoku odebrała Kotelnica Białczańska. Wyróżniono ją także za konsekwentny rozwój. Za stację narciarską najbardziej przyjazną rodzinie uznano Czorsztyn-ski. Nagrodę specjalną za zaangażowanie przy organizacji małopolskiego projektu „Jeżdżę z głową” przyznano Gminie Poronin.

 W plebiscycie wzięło udział kilkadziesiąt stacji narciarskich, 21 instruktorów i 11 szkół narciarskich. Oddano na nich około 80 tysięcy głosów!

Organizatorem plebiscytu była „Gazeta Krakowska”, Samorząd Województwa Małopolskiego przy współpracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej, TVP Kraków oraz Radio Kraków.

 

 Szczegółowe wyniki plebiscytu:

 

DUŻE STACJE NARCIARSKIE: Czarny Groń Ski Centrum

 

Wyróżnienia: Rusiń-Ski, Małe Ciche

 

MAŁE STACJE NARCIARSKIE: Henryk-Ski

 

Wyróżnienia: Sękowa Ski, Arena Narciarska Jaworki - Homole

 

SZKOŁY NARCIARSKIE: Ząb

 

Wyróżnienia: Jaworki, RyterSKI

 

INSTRUKTORZY: Paulina Wypart

 

Wyróżnienia: Adrian Ikoniak, Adam Rychtarczyk

 

Specjalne wyróżnienie dla stacji najlepiej dbającej o bezpieczeństwo na stoku: Kotelnica Białczańska

 

Specjalne wyróżnienie za konsekwentny rozwój: Kotelnica Białczańska

 

Specjalne wyróżnienie w kategorii „Stacja narciarska przyjazna rodzinie”: Czorsztyn-ski

Ruszył portal freeskihotele.pl
3.03.2016
Ruszył portal freeskihotele.pl

Ruszył portal freeskihotele.pl promujący połączenie wypoczynku z aktywnością narciarską w sezonie zimowo-wiosennym. Na portalu można znaleźć połączoną ofertę stoków narciarskich, hoteli i pensjonatów. Każda osoba nocująca w obiektach zrzeszonych w programie freeski, ma gratisowy skipass do wykorzystania na stokach Czarnego Gronia w Rzykach k. Andrychowa, Arenie Słotwiny w Krynicy Zdroju i Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej. 

FreeSKI, trwa od początku marca do momentu zamknięcia wyciągów. 

Zapraszamy do korzystania z infrastruktury noclegowej i narciarskiej objętej ideą freeskihotele.pl podczas pięknej, wiosenno-zimowej aury w polskich górach!

Patronat nad stroną przyjął skionline.pl, Krynicka Organizacja Turystyczna oraz Małopolska Organizacja Turystyczna.

Trwa plebiscyt na najlepsze stacje narciarskie Małopolski
7.02.2016

Zapraszamy do  głosowanie w XIII plebiscycie „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski - bezpiecznie i rozważnie”, organizowanym przez „Gazetę Krakowską” i samorząd województwa małopolskiego, przy współpracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej, TVP Kraków i Radia Kraków.

O tym, który z kilkudziesięciu ośrodków zasłuży w tym sezonie na prestiżowy tytuł „Najlepszej Stacji Narciarskiej Małopolski” zdecydują głosy członków Kapituły plebiscytu oraz Czytelników „Gazety Krakowskiej” oddane na kuponach, za pośrednictwem SMS-ów, strony internetowej www.gazetakrakowska.pl i Facebooka. Głos można oddawać na duże i małe stacje narciarskie, instruktorów narciarskich i szkoły narciarskie, do 29 lutego. 

Szczegółowe informacje, zasady głosowania i listę stacji narciarskich,  na które można oddać swój głos znajdą Państwo na stronie internetowej "Gazety Krakowskiej" pod adresem:

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/9324732,wybieramy-najlepsze-stacje-narciarskie-w-malopolsce,id,t.html

Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2015/2016
27.11.2015
Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2015/2016 12 grudnia w Czarnym Groniu! 

Zbliża się grudzień, a więc czas rozpoczęcia sezonu zimowego. Każdego roku o tej porze do jednej ze stacji narciarskich Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza branżę turystyczną, szczególnie skupioną wokół sportów zimowych i wszystkich miłośników białego szaleństwa, by uroczyście zainaugurować zimowy sezon turystyczny. 

Wraz z tegorocznym gospodarzem Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego - Stacją Narciarską Czarny Groń w Rzykach k. Andrychowa, MOT zaprasza w malownicze tereny Beskidu Małego. Czarny Groń to miejsce coraz chętniej odwiedzane przez narciarzy i snowboardzistów, z sezonu na sezon zaskakujące ich nowymi atrakcjami. W tym roku będzie to nowa 4-osobowa kolej krzesełkowa, która zastąpi dotychczasowy wyciąg orczykowy. 

Do Czarnego Gronia zapraszamy 12 grudnia już o godz. 11:00, kiedy to w hotelu na terenie kompleksu podczas seminarium branżowego z przedstawicielami branży zimowej, ekspertami i dziennikarzami podyskutujemy o rozwoju i promocji polskich stacji narciarskich. Sezon zimowy 2015/2016 uroczyście otworzymy o godz. 17:00 na stoku Czarnego Gronia, przy ognisku z góralami sąsiadami z Istebnej, energetycznej muzyce i kubku galicyjskiego grzańca. Po części oficjalnej – Ski After Party w Knajpie Ski na stoku. Czarny Groń szykuje niespodzianki i zapewnia, że zgodnie z ich hasłem „Nuda się nie uda!”. 

Narciarska Małopolska to doskonale przygotowane stoki, ponad 60 stacji narciarskich, ponad 300 wyciągów narciarskich, ponad 250 km tras zjazdowych oraz coraz bogatsza oferta rekreacyjna towarzysząca sportom zimowym, w tym liczne baseny termalne. Ośrodki sportów zimowych rozrastają się i są modernizowane, pojawiają się innowacyjne rozwiązania, takie jak skipassy wspólne dla kilku stacji czy nowoczesne urządzenia dla początkujących narciarzy. Tradycyjnie, podczas Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego, ruszy kolejna edycja plebiscytu „Najlepsza Stacja narciarska Małopolski”. 

Otwórz z nami zimowy sezon turystyczny 12 grudnia w Stacji Narciarskiej Czarny Groń! Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza!

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ]

Numer ratunkowy w górach
[+48] 601 100 300
MOT Logo