Aktualności

Plebiscyt na najlepszą stację narciarską w Małopolsce rozstrzygnięty
12.03.2012
W piątek, 9 marca 2012 r. w stacji narciarskiej Rusin - SKI odbyła się uroczysta gala na zakończenie IX edycji plebiscytu, którego Województwo Małopolskie jest współorganizatorem. Celem plebiscytu jest wyłonienie oraz promocja najlepszych stacji narciarskich w regionie. Nagrody wręczył marszałek Marek Sowa. W wydarzeniu wzięły udział również posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak oraz radna Województwa Małopolskiego Barbara Dziwisz. Organizatorami plebiscytu są: Samorząd Województwa Małopolskiego, Małopolska Organizacja Turystyczna, TVP Kraków, Radio Kraków Małopolska i Polskapresse Gazeta Krakowska. Partnerzy strategicznie: PZU oraz Supersnow. Patronat honorowy nad plebiscytem sprawuje marszałek Małopolski. Plebiscyt trwał od 30 grudnia 2011 r. do 2 marca 2012 r. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: duże stacje narciarskie, małe stacje narciarskie oraz pojedyncze wyciągi. Zwycięzca plebiscytu otrzymał pamiątkową statuetkę, którą wręczył Marszałek Województwa Małopolskiego - Marek Sowa. W tym roku po raz pierwszy kapituła zdecydowała o przyznaniu szczególnego wyróżnienia dla stacji zaangażowanej przy organizacji małopolskiego projektu „Jeżdżę z głową”. Wzorem lat ubiegłych ogłoszenie wyników plebiscytu odbyło się podczas uroczystej gali współorganizowanej przez Województwo Małopolskie u laureata poprzedniej edycji plebiscytu –w stacji narciarskiej Rusin - SKI w Bukowinie Tatrzańskiej.

Wyniki na najlepszą stację narciarską 2011/2012

DUŻE STACJE NARCIARSKIE

Zwycięzca
STACJA NARCIARSKA RUSIN SKI
Bukowina Tatrzańska

Wyróżnienia:
STACJA NARCIARSKA LITWINKA GRAPA
Czarna Góra
OŚRODEK NARCIARSKI RYTERSKI RAJ
Rytro

MAŁE STACJE NARCIARSKIE

Zwycięzca
WYCIĄG NARCIARSKI SKI LUBOMIERZ
Lubomierz

Wyróżnienia:
OŚRODEK NARCIARSKI POLANA SOSNY
Niedzica

WYCIĄG NARCIARSKI NA STAJKOWEJ
Krościenko

POJEDYNCZE WYCIĄGI

Zwycięzca
STACJA NARCIARSKA LUBINKA
Janowice

Wyróżnienia:
WYCIĄG NARCIARSKI OKOCIM SKI
Brzesko
WYCIĄG NARCIARSKI U ŻURA
Chabówka

Specjalne wyróżnienie dla stacji najlepiej dbającej o bezpieczeństwo na stoku
Stacja Narciarska ŚNIEŻNICA
Kasina Wielka
Specjalne wyróżnienie - inwestycja roku Stacja Narciarska CZORSZTYN-SKI Kluszkowce

Specjalne wyróżnienie za wspólny Skipass
Ośrodek Narciarski KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA
Białka Tatrzańska
Ośrodek Narciarski BANIA
Białka Tatrzańska
Stacja Narciarska CZORSZTYN-SKI
Kluszkowce
Stacja Narciarska JURGÓW SKI
Jurgów
Stacja Narciarska KANIÓWKA
Białka Tatrzańska

NAGRODY SPECJALNE za zaangażowanie przy organizacji Małopolskiego projektu „Jeżdżę z głową”
Gmina WIEPRZ
Stacja Narciarska RUSIN-SKI
Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2011/2012
13.12.2011
10 grudnia w Ośrodku Narciarskim Bania w Białce Tatrzańskiej odbyło się Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2011/2012. Po raz piąty Małopolska Organizacja Turystyczna inaugurowała sezon przygotowując szereg wydarzeń i atrakcji dla przybyłych gości.

To słoneczne, sobotnie popołudnie rozpoczęło się od seminarium branżowego, w którym udział wzięli między innymi: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska, Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Ireneusz Raś, Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Leszek Zegzda, Prezes Ośrodka Narciarskiego „Bania” Józef Dziubasik oraz właściciele stacji narciarskich z całej Polski, przedstawiciele instytucji oraz podmiotów włączających się w rozwój turystyki zimowej. Zgromadziło się 150 osób, które rozmawiały przede wszystkim o bezpieczeństwie podczas uprawiania białego szaleństwa. Moderatorem debaty był Wiceprezes MOT Jan Wieczorkowski. Pani Minister przedstawiła projekt pn. „Bezpieczny stok”, którego główną ideą jest wskazywanie poprawnego zachowania na stoku, podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z wyciągów. Województwo Małopolskie przedstawiło swój pomysł na poprawę bezpieczeństwa poprzez naukę jazdy wśród dzieci w programie „Jeżdżę z głową”. Ważną częścią spotkania było wystąpienie Prezesa Czorsztyn-Ski Mariusza Staszela nt. projektu „Tatry Ski”, czyli wspólnego karnetu pięciu stacji: Kotelnica Białczańska, Jurgów Ski, Czorsztyn Ski, Bania i Kaniówka.

W trakcie seminarium Prezes MOT przekazał ręcznie malowane kaski narciarskie z napisami i logo programów promujących bezpieczeństwo na stoku. Obdarowani zostali Katarzyna Sobierajska, Jagna Marczułajtis-Walczak, Ireneusz Raś oraz Nadinspektor Andrzej Rokita Małopolski Komendant Wojewódzki Policji.

Dopełnieniem do seminarium był pokaz pn. „Bezpieczny stok” przygotowany przez PSNiT i służby ratownicze. Najmłodsi uczestniczyli w akcjach ratunkowych przygotowanych przez TOPR
i poprzez zabawę uczyli się jak należy zachować się podczas sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

 Oficjalne otwarcie sezonu zostało dokonane przez Podsekretarz Stanu Katarzynę Sobierajską, która symbolicznym zjazdem ze stoku wraz z Marszałkiem Województwa Małopolskiego Markiem Sową oraz rozbiciem szampana inaugurowała sezon 2011/2012. Chwilę później ciemność na "Bani" rozświetlił spektakl ognia. Płonące kije ogniowe, pochodnie, liny całopalne, girlandy ogniowe oraz wachlarze w rękach performerów zakreślały zadziwiające figury w powietrzu. Niesamowity nastrój potęgowała świetnie dobrana muzyka, która przyspieszała bicie serca. Wszystkim sobotnim wydarzeniom przyglądała się grupa70 dziennikarzy reprezentujących media o różnorakich profilach. Oprócz możliwości szusowania po białych stokach przybyli na Banię mogli wybawić się i odpocząć na termach, które zostały otwarte w lecie tego roku.

Z całą pewnością można powiedzieć, że takiego Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego jeszcze nie było!

Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2011/2012 przygotowała Małopolska Organizacja Turystyczna wraz z Województwem Małopolskim, Ministerstwem Sportu i Turystyki, Polską Organizacją Turystyczną i Ośrodkiem Narciarskim „Bania”.
 
„Leć na narty. Do MałopolSKI!”
7.12.2011

Odwiedzający tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy na Targu Węglowym w Gdańsku będą mieli okazję spotkać niezwykłych gości – narciarzy kąpiących się w basenie termalnym i… gdańskiego Neptuna. Co ich łączy? Małopolska!
 
Postaci te będą żywą ilustracją możliwości aktywnego spędzania czasu, jakie wiążą się z  zimową ofertą turystyczną regionu, a wszystko odbywać się będzie w ramach akcji promocyjnej „Leć na narty. Do MałopolSKI!”.
Jest ona organizowana wspólnie przez Województwo Małopolskie i linie lotnicze eurolot.com. Celem jest promocja zimowego wypoczynku w Małopolsce i przekonanie mieszkańców Trójmiasta, że nasz region to nie tylko doskonałe miejsce dla miłośników „białego szaleństwa”, ale także szereg innych atrakcji.
 
Specjalna scenografia wywołuje wrażenie, jakby „kawałek” Małopolski został przeniesiony wprost na gdańską starówkę. A to dzięki ogromnej panoramie Tatr, scenerii kompleksu BUKOVINA Terma Hotel Spa z basenem termalnym i rzeczywiście kąpiącym się
w nim (mimo grudniowej aury!) narciarzom.
 
Odwiedzający nietypową instalację nie tylko poczują się więc niemal jak w górach, ale też dowiedzą, że gościnna Małopolska jest bliżej, niż się wydaje. Zamiast bowiem jechać samochodem czy pociągiem, lepiej komfortowo podróżować samolotem – podróż do Krakowa trwa z eurolot.com tylko 90 minut. A oszczędzając czas w podróży - możnapo prostu dłużej zabawić na stoku albo w ciepłych basenach.
 
Akcja trwać będzie cztery dni - od 8 do 11 grudnia (w godzinach 11:00 - 19:00) na Targu Węglowym, koło Teatru Wybrzeże i Zbrojowni.
 
Jeszcze nie tak dawno media donosiły o zniknięciu Neptuna z fontanny przy gdańskim
Długim Targu. Czyżby zamiast do pracowni konserwatorskiej, poleciał odpocząć
do Małopolski?

Otwarcie sezonu zimowego 2011-2012
24.11.2011

W dniu 10 grudnia br. w Ośrodku Narciarskim Bania w Białce Tatrzańskiej nastąpi Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2011/12 w Małopolsce.

Podobnie jak w latach poprzednich równolegle zorganizowane zostanie seminarium branżowe dla właścicieli stacji narciarskich, instytucji i podmiotów włączających się w rozwój turystyki zimowej oraz mediów.  Ważnym punktem programu będzie również pokaz "Bezpieczny Stok" przygotowany przez służby ratownicze.  Organizacja: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Województwo Małopolskie, Polska Organizacja Turystyczna, Małopolska Organizacja Turystyczna, Ośrodek Narciarski Bania.

      Symboliczne otwarcie sezonu odbędzie się o godzinie 16.00 przy dolnej stacji kolei Bania.

 

                            

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | następna ]

Numer ratunkowy w górach
[+48] 601 100 300
MOT Logo