Aktualności

Otwarcie sezonu zimowego 2014-2015 -Jaworzyna Krynicka- 13 grudnia 2014
28.11.2014

Małopolska Organizacja Turystyczna już po raz ósmy uroczyście otwiera Sezon Zimowy w Polsce. W tym roku miłośników białego szaleństwa zapraszamy na Jaworzynę Krynicką, gdzie czekać będzie na nich doskonała rozrywka. Najmłodsi wezmą udział w ciekawych konkursach i zabawach, dla starszych przygotowano mnóstwo zimowych atrakcji. Tego dnia odbędzie się również seminarium „Zima – tylko narty?” podczas którego branża turystyczna będzie mogła podyskutować o szerokiej ofercie atrakcji zimowych. Dziennikarzy zaprosimy do poznawania zimowej oferty subregionu gorlicko-sądeckiego. Wezmą oni udział w wizycie studyjnej pod nazwą „Obierz Kierunek. Gorlickie+Sądeckie zimą. Rekreacja i relaks”, w czasie której zapoznają się z ofertą rekreacji i wypoczynku w okresie zimowym w powiatach gorlickim i nowosądeckim. Narciarska Małopolska to doskonale przygotowane stoki, ponad 55 stacji narciarskich, ponad 300 wyciągów narciarskich, około 250 km tras zjazdowych oraz coraz bogata oferta rekreacyjna towarzysząca sportom zimowym. Ośrodki sportów zimowych rozrastają się i są modernizowane, pojawiają się innowacyjne rozwiązania, takie jak skipassy wspólne dla kilku stacji czy nowoczesne urządzenia do szkolenia początkujących narciarzy. Przed nami kolejny sezon zimowy, a jego rozpoczęcie już w sobotę 13-go grudnia na Jaworzynie Krynickiej. Zapraszamy!

I Targi Turystyki Zimowej WINTER TRAVEL 26-28.09.2014
8.09.2014
Zapraszamy do wspólnej zabawy na Winter Travel w EXPO Kraków, by już dziś zacząć przygotowania do zimy.
I Targi Turystyki Zimowej WINTER TRAVEL odbędą się w dniach 26-28 września 2014 roku

w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.
 Początek jesieni to czas, kiedy zaczynamy planować zimowy wypoczynek. Stacje narciarskie, ośrodki wypoczynkowe, biura podróży, miasta i regiony przygotowują już oferty na kolejny sezon. By dowiedzieć się, co nowego czeka na nas tej zimy, warto odwiedzić Targi Turystyki Zimowej WINTER TRAVEL. Jedyne w Polsce targi o charakterze zimowym to doskonała okazja, by zapoznać się z szeroką ofertą wyjazdów świątecznych, ferii i pobytów weekendowych i wybrać najciekawszą spośród nich.
Na Targach Turystyki Zimowej nie może zabraknąć Małopolski - regionu o bogatej tradycji sportów zimowych, a równocześnie nowoczesnej infrastrukturze. Do spędzenia tu zimowego wypoczynku zapraszać będzie Małopolska Organizacja Turystyczna. Przygotowała ona dla odwiedzających mnóstwo atrakcji: gier i zabaw, które przypomną zimowe szaleństwa. Na stoisku królować będą czerwone korale – turystyczny symbol Małopolski. Będzie można nawet „zagrać w korale” i w ten sposób podczas zabawy sprawdzić swoją wiedzę o regionie.
Świetną rozrywkę zapewni również Czarny Groń. Na specjalnym symulatorze jazdy na nartach będzie można poczuć się jak na stoku. Jest to idealne ćwiczenie przed sezonem zimowym, ale także zabawa, również dla osób, które dopiero chciałyby zacząć przygodę z nartami.
Ponadto czeka na Państwa m.in. ścianka wspinaczkowa. Nad bezpieczeństwem podczas wspinania czuwać będą ratownicy Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zaprezentują oni swoją pracę i nowoczesny sprzęt wykorzystywany w akcjach ratunkowych. Będą się mogli Państwo dowiedzieć, jak dbać o własne bezpieczeństwo w górach.

I Targi Turystyki Zimowej WINTER TRAVEL odbędą się w dniach 26-28 września 2014 roku
w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.

Godziny otwarcia:
26-27.09.: 10:00-17:00
28.09.: 10:00-16:00
Zapraszamy na http://targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/targi/targi-turystyki-zimowej-winter-travel/strona-glowna.html
Jeden skipass, 8 Stacji Narciarskich, ponad 40 tras narciarskich
4.01.2013
Sezon narciarski trwa! Dla miłośników białego szaleństwa powstał specjalny karnet - BeskidSkiPass, który umożliwia korzystanie z nowoczesnych tras w 8 ośrodkach narciarskich w Beskidach:
- Ryterski Raj - Rytro,  
- Kokuszka - Piwniczna Zdrój , 
- Azoty - Krynica Zdrój , 
- Jaworki - Szczawnica
- Łysa Góra - Limanowa , 
- Śnieżnica - Kasina Wielka , 
- Beskid – Spytkowice ,
- Podstolice koło Krakowa 
Do dyspozycji jest specjalna strona internetowa beskidski.pl, na której można kupić karnet i sprawdzić warunki na stokach. Już wkrótce dostępna będzie również aplikacja na urządzenia mobilne. Co ważne, BeskidSkiPass jest projektem otwartym. W niedalekiej przyszłości dołączą do niego kolejne ośrodki narciarskie.
Inicjatorem projektu jest Małopolski Klaster Turystyczny BESKID, a za jego realizację odpowiada Małopolski Operator Integracji Turystycznej mówi Ryszard Fryc  właściciel Stacji Narciarskiej ŚNIEŻNICA w Kasinie Wielkiej pomysłodawca KLASTRA.
X Plebiscyt - Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2012/2013
17.12.2012

Rozpoczynamy jubileuszową X edycję Plebiscytu Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2012/2013 - bezpiecznie i rozważnie. Organizatorami plebiscytu są: Samorząd Województwa Małopolskiego, Małopolska Organizacja Turystyczna, TVP Kraków, Radio Kraków i Gazeta Krakowska. Patronat honorowy nad plebiscytem sprawuje marszałek Małopolski. Partnerem strategicznym jest PZU S.A. Plebiscyt będzie trwał od 14 grudnia br. do 28 lutego 2013 r. i zostanie przeprowadzony etapowo. Pierwszy etap obejmuje zgłaszanie kandydatów na publikowanych w Gazecie Krakowskiej kuponach lub pocztą elektroniczną wysyłając zgłoszenie na adres: stacja@gk.pl. Kandydatów można zgłaszać w trzech kategoriach: duże stacje narciarskie, małe stacje narciarskie, pojedyncze wyciągi. 9 stycznia 2013 r. kapituła plebiscytu dokona wyboru stacji narciarskich dopuszczonych do II etapu plebiscytu. 11 stycznia 2013 r. w Gazecie Krakowskiej zostanie opublikowana lista stacji narciarskich, które zostały dopuszczone do II etapu plebiscytu.

Głosowanie potrwa przez okres zimowych ferii, do 28 lutego 2013 r. Na początku marca Kapituła zweryfikuje nadesłane w terminie głosy i wskaże zwycięzców plebiscytu w poszczególnych kategoriach. Wybierze też najbezpieczniejszą stację oraz przyzna nagrodę w kategorii „stacja narciarska przyjazna rodzinie”. Plebiscyt zakończy się galą finałową na Stacji Narciarskiej Rusin – Ski w Bukowinie Tatrzańskiej, która w ubiegłym sezonie zdobyła najwyższe wyróżnienie i największe zaufanie turystów oraz Czytelników i Internautów.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ]

Numer ratunkowy w górach
[+48] 601 100 300
MOT Logo