Aktualności

Zimowe nowości w Małopolsce
25.11.2015
Małopolskie ośrodki narciarskie są już gotowe do rozpoczęcia sezonu zimowego. W wielu z nich rozpoczęło się zaśnieżanie stoków. Miłośnicy białego szaleństwa z niecierpliwością czekają na  opady śniegu i ochłodzenie. 

W wielu stacjach narciarskich letnie i jesienne miesiące były okresem bardzo intensywnych prac, których efektem są nowe wyciągi, snowparki, zmodernizowane systemy naśnieżania i liczne udogodnienia dla narciarzy i snowboardzistów. Poniżej sprawdzicie, co nowego czeka nas w sezonie 2015/2016.

Już 12 grudnia podczas Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego 2015/2016 w Czarnym Groniu w Rzykach koło Andrychowa zostanie oddana do użytku nowa 4-osobowa kolej krzesełkowa, która zastąpi dotychczasowy wyciąg orczykowy. Zadowoleni będą zwłaszcza mniej wprawni narciarze, którym nowy wyciąg ułatwi poruszanie się po dolnym, stromym odcinku stoku.

Na Jaworzynie Krynickiej, która rolę gospodarza Otwarcia Sezonu Zimowego pełniła w ubiegłym roku, na części trasy nr 6 powstał jeden z największych i najdłuższych w Polsce snowparków. Snowpark o długości 1100 m i szerokości ok 25 m obsługiwać będzie  4 osobowa kolej krzesełkowa. Na Jaworzynie Krynickiej będzie można również spróbować swoich sił w slalomie na tyczkach z pomiarem czasu. Zimową ofertę stacji dla najmłodszych wzmocni mały Fun Park, powstający w górnej część trasy nr 1. Dużym udogodnieniem dla narciarzy i turystów będzie możliwość zakupu skipassa narciarskiego czy biletu turystycznego online oraz w skipassomacie przy stacji dolnej. Ponadto stacja przebudowała kluczowe elementy systemu zaśnieżania.

Stacja narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla również zadbała o miłośników freestyle’u. Przebudowano Snow Park, którego niewątpliwym atutem jest fakt, że w całości został  zbudowany z ziemi. Jego projekt był konsultowany z czołowymi shaperami europejskimi odpowiedzialnymi za budowy snowparków w Alpach. W Wierchomli zmodernizowana została również infrastruktura sztucznego naśnieżania wzdłuż wyciągów Wierchomla I oraz Toczek.

Nowa kolej krzesełkowa o długości 700 m powstała w Ośrodku Master Ski w Tyliczu. Od sezonu 2015/16 rozpocznie działalność również przedszkole narciarskie.

Z myślą o dzieciach powstaje 70-cio metrowy wyciąg taśmowy na stacji narciarskiej Harenda w Zakopanem. Tam również będzie funkcjonować przedszkole narciarskie.
Nowości czekają na narciarzy i snowboardzistów także w Białce Tatrzańskiej. Na Kotelnicy ruszy wkrótce nowa 6-osobowa kolej linowo-krzesełkowa, która w ciągu godziny wywiezie na szczyt Wysokiego Wierchu aż 3000 miłośników białego szaleństwa. Podgrzewane krzesełka oraz kopuły przeciwwietrzne, a także innowacyjny system umożliwiający transport dzieci poniżej 125cm wzrostu to dodatkowe atuty wyciągu.

Narciarzy zainteresuje też na pewno nowa oferta PKL. Od sezonu 2015/2016 będą mogli skorzystać ze wspólnego skipassu dla kolejek na Kasprowy Wierch, Gubałówkę i Górę Parkową, Jaworzynę Krynicką, Palenicę w Szczawnicy i Górę Żar.

Zapraszamy na narty do Małopolski i przypominamy, że oficjalnie sezon zimowy rozpocznie się już 12 grudnia w Czarnym Groniu w Rzykach koło Andrychowa! Więcej informacji o wydarzeniu wkrótce.
Nowość. Kamery i pogoda na żywo już dostępne.
5.02.2015Dzięki współpracy z portalem WebCamera.pl od dzisiaj można uzyskać dostęp do kamery na żywo ze stoków narciarskich w województwie małopolskim. Dodatkowo można sprawdzić na żywo dane pogodowe takie jak temperatura, grubość pokrywy śnieżnej czy ilość czynnych tras. Zapraszamy.

Otwarcie sezonu zimowego 2014-2015 -Jaworzyna Krynicka- 13 grudnia 2014
28.11.2014

Małopolska Organizacja Turystyczna już po raz ósmy uroczyście otwiera Sezon Zimowy w Polsce. W tym roku miłośników białego szaleństwa zapraszamy na Jaworzynę Krynicką, gdzie czekać będzie na nich doskonała rozrywka. Najmłodsi wezmą udział w ciekawych konkursach i zabawach, dla starszych przygotowano mnóstwo zimowych atrakcji. Tego dnia odbędzie się również seminarium „Zima – tylko narty?” podczas którego branża turystyczna będzie mogła podyskutować o szerokiej ofercie atrakcji zimowych. Dziennikarzy zaprosimy do poznawania zimowej oferty subregionu gorlicko-sądeckiego. Wezmą oni udział w wizycie studyjnej pod nazwą „Obierz Kierunek. Gorlickie+Sądeckie zimą. Rekreacja i relaks”, w czasie której zapoznają się z ofertą rekreacji i wypoczynku w okresie zimowym w powiatach gorlickim i nowosądeckim. Narciarska Małopolska to doskonale przygotowane stoki, ponad 55 stacji narciarskich, ponad 300 wyciągów narciarskich, około 250 km tras zjazdowych oraz coraz bogata oferta rekreacyjna towarzysząca sportom zimowym. Ośrodki sportów zimowych rozrastają się i są modernizowane, pojawiają się innowacyjne rozwiązania, takie jak skipassy wspólne dla kilku stacji czy nowoczesne urządzenia do szkolenia początkujących narciarzy. Przed nami kolejny sezon zimowy, a jego rozpoczęcie już w sobotę 13-go grudnia na Jaworzynie Krynickiej. Zapraszamy!

I Targi Turystyki Zimowej WINTER TRAVEL 26-28.09.2014
8.09.2014
Zapraszamy do wspólnej zabawy na Winter Travel w EXPO Kraków, by już dziś zacząć przygotowania do zimy.
I Targi Turystyki Zimowej WINTER TRAVEL odbędą się w dniach 26-28 września 2014 roku

w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.
 Początek jesieni to czas, kiedy zaczynamy planować zimowy wypoczynek. Stacje narciarskie, ośrodki wypoczynkowe, biura podróży, miasta i regiony przygotowują już oferty na kolejny sezon. By dowiedzieć się, co nowego czeka na nas tej zimy, warto odwiedzić Targi Turystyki Zimowej WINTER TRAVEL. Jedyne w Polsce targi o charakterze zimowym to doskonała okazja, by zapoznać się z szeroką ofertą wyjazdów świątecznych, ferii i pobytów weekendowych i wybrać najciekawszą spośród nich.
Na Targach Turystyki Zimowej nie może zabraknąć Małopolski - regionu o bogatej tradycji sportów zimowych, a równocześnie nowoczesnej infrastrukturze. Do spędzenia tu zimowego wypoczynku zapraszać będzie Małopolska Organizacja Turystyczna. Przygotowała ona dla odwiedzających mnóstwo atrakcji: gier i zabaw, które przypomną zimowe szaleństwa. Na stoisku królować będą czerwone korale – turystyczny symbol Małopolski. Będzie można nawet „zagrać w korale” i w ten sposób podczas zabawy sprawdzić swoją wiedzę o regionie.
Świetną rozrywkę zapewni również Czarny Groń. Na specjalnym symulatorze jazdy na nartach będzie można poczuć się jak na stoku. Jest to idealne ćwiczenie przed sezonem zimowym, ale także zabawa, również dla osób, które dopiero chciałyby zacząć przygodę z nartami.
Ponadto czeka na Państwa m.in. ścianka wspinaczkowa. Nad bezpieczeństwem podczas wspinania czuwać będą ratownicy Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zaprezentują oni swoją pracę i nowoczesny sprzęt wykorzystywany w akcjach ratunkowych. Będą się mogli Państwo dowiedzieć, jak dbać o własne bezpieczeństwo w górach.

I Targi Turystyki Zimowej WINTER TRAVEL odbędą się w dniach 26-28 września 2014 roku
w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.

Godziny otwarcia:
26-27.09.: 10:00-17:00
28.09.: 10:00-16:00
Zapraszamy na http://targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/targi/targi-turystyki-zimowej-winter-travel/strona-glowna.html

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ]

Numer ratunkowy w górach
[+48] 601 100 300
MOT Logo