Obidowa-Turbacz

E20° 0' 48.011" N49° 32' 47.0337"
Obidowa

Trasa wynosi 11 kilometrów i biegnie od leśniczówki we wsi Obidowa (powiat Nowy Targ) aż do schroniska na Turbaczu. Jest ona przeznaczona zarówno dla początkujących narciarzy (pierwsze 4 km) jak i zaawanasowanych miłośników tego sportu - dalszy etap trasy. 

Dostępne są również dwa dodatkowe warianty trasy, które pozwalają dostosować trening do własnych potrzeb i warunków atmosferycznych:

I wariant – liczy ok 4 km długości, początkowo prowadzi główną trasą, a po około 3 kilometrach skręca w lewo i wiedzie przepiękną stokówką. Z istniejącą trasą łączy się na 6 kilometrze. Możemy zjechać nią do miejsca startu lub udać się do schroniska na Turbaczu.

II wariant – liczy ok 6 km długości, prowadzi doliną potoku Obidowiec. Po połączeniu z główną trasą istnieje możliwość podejścia na szczyt (3 km) lub zjazdu do Obidowej (8 km).

Trasa z Obidowej na Turbacz ratrakowana jest w każdy piątek, sobotę i niedzielę, a w razie potrzeby także w tygodniu. Przy trasie dostępny jest instruktor (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym). Trasy utrzymywane przez Gminę Nowy Targ.

 

Pokaż wszystkie
Numer ratunkowy w górach
[+48] 601 100 300
MOT Logo